Поради щодо будівництва власної лазні Побудувати на своїй дачній ділянці лазню, затія не тільки гарна, але й корисна. Ще з давніх часів вважалося, що вона здатна впоратися з безліччю різних хвороб, і це твердження не позбавлене під собою підстави.

Існує два найвідоміших види лазень, російська і фінська. Різниця полягає в ступені насиченості пара вологою. Якщо він вологий, то це руська, якщо пар сухий, то треба говорити про фінської лазні. У кожного типу є свої плюси і мінуси, і потім, кожному, чисто суб'єктивно, імпонує той, чи інший тип, як кажуть, кому що подобається.

Навіть визначившись з типом, не треба забувати про те, що є велика кількість різноманітних варіантів, відмінних один від одного за розмірами, конструктивним особливостям, комплектації і що саме вибрати, вирішується в індивідуальному порядку, у залежності від переваг і фінансових можливостей. При будівництві лазні, є ряд моментів, на які обов'язково треба звертати увагу, тільки в цьому випадку, споруда виявиться якісним, і нічого, крім задоволення від перебування в ній, не отримаєш.

Широко поширене будівництво лазні у вигляді зрубу. Колоди для такої споруди, треба заготовляти, неодмінно, взимку, коли дерево знаходиться як би в сплячці. Потім, при підвищенні температури, надлишкового виділення ароматичних смол, не буде. Лазні, виготовлені з дерев'яного зрубу, самі хороші і не зрівняються з тими, що виготовлені з природного каменю або цегли, які нагріваються повільно, а остигають швидко.

Поради щодо будівництва власної лазні
Поради щодо будівництва власної лазні
Поради щодо будівництва власної лазні
Поради щодо будівництва власної лазні

Той, хто вирішив щось пофарбувати в парній лазні, або покрити їх лаком, робить велику помилку, робити цього не можна, лазня не веранда, тут досить високі температури.

Припливу роблять низькою, а поріг високим, це буде сприяти тривалому збереженню тепла.

Краще, якщо ручка буде дерев'яною або якийсь інший, але не залізною, інакше просто можна обпектися.

Належну увагу слід приділити водосливу, стічна вода, обов'язково повинна йти в систему каналізації, інакше в лазні буде проникати сторонні запахи. Основа під злив з ухилом, краще зробити з бетону. Дошки на підлозі, кладуться не впритул, а з деяким зазором, т. к. від води вони можуть розбухати.

Можуть бути електричні і дров'яні. Варіанти печей. Вельми суттєвим, є характеристика пара. Хороший пар відрізняється насиченістю, рівномірно прогрівати всі ділянки тіла. Для хорошої печі і дрова повинні бути відповідними. Сирої або гнилий матеріал ніколи не дасть жару. Сухими, дрова вважаються, якщо вони зберігаються не менше року. Але не кожен може похвалитися наявністю такої сировини для печі тому, досить часто використовуються, електричні печі.

На закінчення треба сказати, що, якщо хтось вирішив побудувати лазню, то поради, викладені у цій статті, будуть дуже корисними.