Різновиди металевого паркану Після завершення будівництва дачі або котеджу неминуче постає питання про огорожі присадибної ділянки. У функції забору входить позначення меж території, захист від цікавих поглядів і несанкціонованих проникнень.

Що стосується переваг, якщо одним людям дуже важливо, щоб всі бачили красу дачних будівель, іншим, навпаки, на душі повне усамітнення від всякого цікавого ока.

Різниться і матеріал, що використовується при будівництві парканів: це може бути камінь, цегла, дерево або метал. Останній варіант – один з найбільш затребуваних, завдяки своїй надійності і простоті монтажу.

Існує такі основні різновиди металевого паркану:

1. Сітка рабиця. Дуже простий і економічний спосіб обзавестися надійним огородженням. Що стосується собівартості, то цей матеріал не дуже дорогий: металеву дріт переплітають за допомогою верстатів-автоматів. Даний тип забору володіє легкістю, прозорістю і довговічністю, не закриваючи огляд навколишньої місцевості. Любителі усамітнитися висаджують уздовж сітчастої огорожі насадження кучерявого типу, для яких рабиця служить відмінною поверхнею для плетіння. Так як дріт застосовується досить тонка, головна небезпека сітки рабиці – корозія. Для вирішення цієї проблеми замість звичайної дроту може використовуватися нержавіюча або оцинкована: добре зарекомендував себе матеріал, покритий полімером. Але самим дешевим варіантом виступає звичайна рабиця, яку потім фарбують для захисту від іржавіння. В якості опор для кріплення сітки застосовуються опори з бетону або металу. Дуже зручно робити це за допомогою тросів, продетых у верхній і нижній ряд осередків сітки: підвісивши їх на приварені штирі на опорах, можна без проблем натягнути і розрівняти сітку.

2. Профлист. Даний варіант огорожі підійде тим, хто любить непроникну огорожу. Профільовані листи виготовляються з металу, покритого захисним полімерним або оцинкованим шаром. Як правило, такі листи покриті хвилями або гофрою, які мають висоту 8-18 мм. Це сприяє значному збільшення удароміцності матеріалу, так і в плані декору таке

Різновиди металевого паркану
оформлення явно цікавіше звичайних гладких листів. Також імпонує наявність безлічі відтінків профлиста, що явно полегшує підбір необхідного кольору для забору: завдяки сучасним технологіям фарбування фарба не втрачає своєї свіжості як мінімум 10-15 років експлуатації. Іноді застосовують і гладкий лист, але це виглядає вже дуже старомодно.

3. Зварна сітка або штахетник. Для виготовлення подібних огорож застосовується металопрокат або профільні труби. Дуже часто на отримане міцну основу монтують ковані елементи, що надають виробу витонченість і солідність. Не меншою відрізняються солідністю і сталеві штахетник, з щільним розміщенням загострених доверху елементів.