Будівництво курника своїми руками Для того щоб приступити до будівництва, то насамперед потрібно підготувати підручні інструменти: штикова/совкова лопата, кріпильні елементи, будівельний рівень, оздоблювальні та будівельні матеріали та мангали щоб приготувати поїсти під час будівництва.

Поетапне опис будівельних робіт

1. Визначити з місцем розташування майбутнього курника. Бажано будувати його на віддаленому від дому і інших ділянок, щоб їх «благовонье» не доносилася до далеких місць відпочинку. Крім цього дуже важливо передбачити місце для вигулу, якщо, звичайно, кури будуть жити не один сезон.

До відома, якщо двір огороджений і немає собаки (або вона їх не чіпає), то можна зовсім відмовитися від додаткової споруди (мається на увазі облаштування вигулу).

Будівництво курника своїми руками
Будівництво курника своїми руками

2. Підготувати ділянку до будівництва. Для цього потрібно визначитися з розмірами курника і приступити до риття траншеї і заливки фундаменту.

Для тих, хто не знає: спочатку укладається армована сітка, потім її порожнечі закладаються битою цеглою і іншим не потрібним сміттям після чого, засипається цементом і пісків в рівному співвідношенні.

Для того, щоб вміст траншеї досить добре утрамбовалось, то зверху потрібно полити водою і залишити до повного висихання. Після цього можна перейти до зведення стін і укладання гідроізоляційного матеріалу.

3. Укладання руберойду (гідроізоляційний матеріал) і зведення стін. Взагалі, стіни залежать від того, який був обраний основний будівельний матеріал. Наприклад, якщо це дошки, то тут все просто: потрібно вкопати по периметру курника 4-6 стовпів і до них вже прибивати інші дошки.

Будівництво курника своїми руками
Після цього будівництво слід утеплити, наприклад, мінеральною ватою, пінопластом і так далі. Але в тому випадку, якщо це цегла або піноблок, то кладку потрібно починати з кута і рівність обов'язково перевіряти рівнем. Для того, щоб не втрачати часу, то всі підручні матеріали потрібно мати в крокової доступності.

Переходимо до покрівлі

1. Покрівельні роботи. Дах залежить від того, на який термін зводиться, так зване будівлю. Якщо воно тимчасово, то її можна зробити плоскою і залити гудроном, постійне - спорудити крокви і покрити більш довговічним матеріалом.

2. Внутрішня обробка. Тут потрібно буде облаштувати сідало для курей і розставити гнізда в залежності від кількості курей. Але це не означає, що для кожної курку потрібно гніздо, якщо їх 10, 4-5 буде цілком достатньо.