Будуємо дачний будинок з блоків арболитовых Щоб швидко і недорого побудувати дачний будинок, доцільно скористатися таким будівельним матеріалом, як арболітові блоки. Вони виготовляються з відходів деревного виробництва (тріска, тирса) і цементу.

У нашій країні арболіт почали застосовувати у шістдесяті роки минулого століття, коли проблема будівництва житла стояла особливо гостро, і використовували для масштабного будівництва. Такі будинки по теплоізоляційним властивостям значно перевершують цегляні.

Арболіт по більшій частині складається з деревного матеріалу, тому він екологічно чистий і цілком підходить для будівництва дачного будиночка економкласу. Крім того, він володіє рядом переваг в порівнянні з деревом: дає низьку ступінь усадки, не горючий, блоки і плити з нього прості в застосуванні. Цей матеріал легко ріжеться, колеться, зберігає тепло, не схильний до гниття. Будинок з такого матеріалу можна побудувати протягом місяця. Зважаючи на те, що цей будівельний матеріал досить легкий, можна значно заощадити на будівництві фундаменту. Найчастіше під такий будинок закладають фундамент стрічкового типу. Щоб надати йому міцність, виготовляють каркас з арматури діаметром 8 - 14 мм. Горизонтально розташовані прути завжди товщі, так як вони повинні витримати велике навантаження. Після цього заглиблюють каркас в траншею і роблять підсипку з щебеню і піску. Товщина таких шарів повинна бути не менше десяти сантиметрів. Далі споруджують опалубку з дощок і починають заливку траншеї бетоном. Враховуючи низьку вологостійкість арболитовых блоків, фундамент піднімають на півметра вище рівня грунту або роблять підкладку з цегли.

Будуємо дачний будинок з блоків арболитовых
Будуємо дачний будинок з блоків арболитовых

Наступний етап – кладка стін. Про те, як приготувати розчин, можна прочитати в інструкції на упаковці цементу. Розбавляючи суміш піску та цементу водою, доводять розчин до потрібної консистенції і починають кладку. Деревобетон добре поглинає вологу, що міститься в розчині, тому для кладки потрібно використовувати невисушені блоки або змочувати їх водою. Можна приготувати і більш рідкий розчин.

Завершальний етап – спорудження даху. Якщо потрібно зробити житлове мансардне приміщення, то підійде тип двосхилим ламаного даху. Цей вид даху найбільш економічний, що важливо при будівництві дачного будинку.

Обробка дачного будинку з арболитовых блоків може бути найрізноманітнішою: штукатурка, сайдинг, пластик, облицювальна цегла та інші матеріали.

Такі будинки вже давно завоювали популярність у сфері дачного будівництва. Власники відзначають їх високу міцність, низьку тепловтрати й екологічну безпеку.