Що таке прозорий шифер Покрівлі з шиферу не один десяток років є одним з найпопулярніших методів облаштування даху, і особливо це стосується приватного будівництва. Не так давно з'явився дуже незвичайний матеріал – прозорий шифер, який став широко застосовуватися на світлопропускаючих покрівлях.

Строго кажучи, з традиційним матеріалом нову різновид об'єднує тільки зовнішній вигляд і форма, так як підставою для їх виготовлення служать зовсім різні речовини. Виробництво прозорого шиферу здійснюється способом полімерного екструдування, для чого використовується полівінілхлорид, акрил або склопластик.

До достоїнств прозорого шиферу можна віднести:

1. Світлопроникність. Це дозволяє застосовувати матеріал на таких ділянках будівництва, де звичайний шифер ніяк не підійде: з його допомогою покривають парники, теплиці, літні кафе, альтанки, спортзали, козирки, басейни. Також прозорий шифер може бути застосований на звичайних будівлях, де за мету ставиться максимальне забезпечення природним освітленням.

2. Простота монтажу. Вага прозорого шиферу набагато менше, ніж у традиційного: це значно полегшує перевезення та встановлення аркушів. До того ж, цей матеріал гнучкий і еластичний, що дає можливість формувати з нього необхідні конфігурації покрівлі, що для звичайного шиферу неможливо. При цьому листи укладаються методом накладання, а при згинанні не вимагають додаткових страхувальних кріплень.

3. Кліматична стійкість. Матеріал добре переносить несприятливі погодні явища у вигляді сильних поривів вітру, випадання великих обсягів снігу і граду. Під впливом ультрафіолетового випромінювання не вигорає, не пропускаючи всередину шкідливі промені.

4. Безпека. За ступенем екологічності прозорий шифер перевершує традиційні види, так як не містить шкідливий азбест. До того ж, використовувані в його складі полімерні сполуки не виділяють шкідливих токсинів. У випадку впливу кислотних дощів або морського роз'їдаючої вітру даний матеріал демонструє хорошу ступінь стійкості.

Що таке прозорий шифер

5. Декоруючі здібності. На відміну від стандартного шиферу, прозорий має дуже широку колірну гамму, та не потребує додаткового фарбування.

Виробники гарантує термін служби прозорого шиферу в 30 і більше років. Що стосується недоліків, то це, насамперед, нездатність витримувати велику вагу: за такої покрівлі не походиш. Також важливо врахувати, що прозорий шифер не варто застосовувати в місцевостях з екстремально високими або низькими температурами: оптимальний режим його експлуатації – від -20 до + 50 градусів.