Характеристика керамічних блоків Керамічні блоки відносяться до новітніх технологічних розробок у сфері будівництва. Зовні вони нагадують керамічна цегла дуже великих розмірів, але технологія виготовлення і матеріали при виготовленні керамоблоків застосовують дещо інші.

У червону глину перед формуванням додається певна частина деревної тирси, які вигоряють в процесі випалу. В внаслідок матеріал ставати каменоподобным, з відмінними властивостями термоізоляції. Отриманий блок за своїми розмірами набагато більше, ніж традиційний цегла, при цьому всередині блоку утворюються щілинні порожнечі, що знижує його вагу практично вдвічі.

Керамічні блоки володіють такими характеристиками:

1. За рахунок внутрішніх замкнутих порожнин матеріал має дуже низьку теплопровідність, що забезпечує теплоту і затишок побудованим з його допомогою будівель. При цьому потреба у додатковій теплоізоляції практично відсутня.

2. За рахунок великого формату блоків набагато прискорюється процес зведення будинків з їх допомогою. По суті, один блок за своїми розмірами відповідає п'ятнадцяти цеглин традиційних розмірів. Завдяки цьому набагато зменшується кількість швів, що призводить до значної економії розчину і збільшення міцності зводяться стін. Також саме по собі пристрій стиків таке, що для їх заповнення розчину йде небагато, через пазогребневі системи.

3. Незважаючи на свої значні габарити, керамічні блоки досить неважкі, за рахунок внутрішніх порожнеч. З цієї причини не відбувається ніякого збільшення ваги конструкції і додаткового тиску на фундамент.

4. Через пористості блоки володіють чудовою здатністю утримувати шум поза приміщенням. Також із-за того, що до їх складу входять виключно натуральні компоненти, керамічні блоки відносяться до числа найбільш екологічно чистих матеріалів. До того ж, за рахунок здатності пропускати пар, збудовані з них житла будуть мати відмінний мікроклімат.

Характеристика керамічних блоків

5. З причини високих будівельних і експлуатаційних властивостей керамічні блоки є дуже універсальним матеріалом. З них зводять стіни приватних і громадських будівель. Також вони чудово підійдуть для облаштування перегородки в багатоквартирному будинку: причина цього - легкий вага і відмінна звукоізоляція матеріалу. По суті, щільність блоків порівнянна з щільністю деревини, що дозволяє при використанні їх в якості основного будівельного матеріалу не піклується про закладення потужного фундаменту.

Так як в блоках міститься багато часу, вони не відрізняються великою опірністю ударів. Це слід враховувати при перевезенні та навантажувально-розвантажувальних роботах. Також матеріал має схильність до вбирання вологи, тому при зведенні осель необхідно особливо подбає про вологоізоляції стін. Те ж саме стосується і місць складування керамоблоків.