Технологія каркасного будівництва Каркасний будинок можна звести двома способами - каркасно-щитовим або каркасно-рамковим. У цій статті ми розглянемо особливості каркасно-рамкової будови будинку.

При використанні даної технології стіни будинку виготовляються на місці будівництва. Для стін використовують плити OSB або ЦСП. Для внутрішніх стін будинку використовують гіпсокартон.

Між зовнішньою і внутрішньою стіною укладають утеплювач, який робить будинок теплим і комфортним для проживання. Для утеплення будинку найчастіше використовують такі види утеплювача, як пінопласт і плити з базальтового волокна. Максимальний шар базальтового волокна 15 див.

Крім утеплювача в стіні необхідно прокласти шар пароізоляційної плівки. Ця плівка не дозволяє воді з вулиці потрапляти в будинок і паралельно з цим перешкоджає виведенню вологи з дому.

З вулиці стіни будинку можна покрити шаром сайдинга або обкласти облицювальною цеглою. Якщо вибір припав на цеглу, то варто врахувати, що фундамент повинен бути міцним і витримувати вагу будівельного матеріалу.

Каркасний будинок має ряд переваг:

Технологія каркасного будівництва
1. Будинок будуватися швидко. Крім цього, будинок не дає усадки.

2. Не вимагає великих вкладень грошей. Економія грошей відбувається навіть при закладці фундаменту. Зведення каркасного будинку обходиться дешевше, ніж будівництво будинку з дерева або цегли.

3. Каркасний будинок досить міцний. Велика кількість випробувань показало, що будинок може витримати навіть землетруси магнітудою 7 балів або трехбалльное торнадо за п'ятибальною шкалою.

4. Завдяки простору між внутрішніми і зовнішніми стінами, можна заховати комунікації або проводу. Але при цьому труби з водою необхідно додатково ізолювати.

5. Проводити оздоблювальні роботи легко і просто, так як стіни не вимагають вирівнювання.

На жаль, багато людей знайшли мінуси в будівництві каркасних будинків. Наприклад, такий будинок не можна перепланувати. Але це не так. В будинку є несучі стіни, які чіпати не можна, але є перегородки, які можна легко переміщувати в інше місце.

Також багато хто вважає, що в каркасному будинку виключена можливість зведення другого або третього поверху. Це теж не правда. Якщо використовувати каркас з металу, то можна побудувати додатковий поверх.

Каркасний будинок прослужити дуже довго. Термін служби такого будинку дорівнює 75 років. В Канаді і Америці каркасних будинків дуже багато, хоча вони будувалися ще в період європейської колонізації.