Закладка фундаменту В індустріальному будівництві при закладці фундаментів на ділянках з високим рівнем ґрунтових вод, а простіше кажучи— на болотах, давно зупинилися на свайне варіанті.

І монолітні фундаменти, і фундаменти із збірного залізобетону, закладені на глибину промерзання, в результаті спучування водоносних грунтів, збільшує їх об'єм приблизно до 30%, через 1-2 роки деформувалися, необоротно руйнуючи конструкції будівель. Пальові фундаменти таким деформацій не схильні, служать довго і надійно. Вони добре себе зарекомендували і в індивідуальному будівництві. Тут, однак, існує й інше рішення. Лежить воно в прямому сенсі слова на поверхні. Мова йде про незаглубленных фундаментах.

У заболочених місцевостях, на колишніх торфових виробках, в низинах, порослих дрібноліссям, де нерідко виділяються землі під садово-городні ділянки, ґрунтові води знаходяться деколи в півметра від поверхні, а по весні і в дощові місяці і зовсім на поверхні. Виявилося, і це підтверджено багаторічною практикою дачного будівництва в Московській області, що незаглублені фундаменти практично не реагують на капризи ґрунтових вод. Додамо до цього, що будівництво таких фундаментів і простіше в технічному плані, і дешевше всіх інших варіантів.

Незаглублені www.postroil.com можуть бути стовпчастими або стрічковими. Під стовпчастий фундамент рослинний шар зрізають до рівня річного стояння ґрунтових вод (до ординара, як сказали б по відношенню до відкритих водойм). Утворився котлован засипають піском, причому товщина піщаної подушки повинна бути не менше 600 мм, Поверх піску— шар щебеню до 100 мм. Щебінку розрівнюють, поливають розплавленим гудроном і укладають на неї залізобетонну плиту з орієнтовними розмірами в плані 600x600 мм. На плиті викладають цегляний (або заливають в опалубку монолітний) стовпчик на проектну висоту (рис. 1). Вимощення влаштовують по всьому периметру зовні і всередині під будинок, щоб захистити www.postroil.com від проникнення під нього води.

Відповідної опорної плити під рукою може не виявитися. У цьому випадку її відливають прямо на місці в легку опалубку (рис. 2). Відстань між стовпами в середньому становить 2 м, перетин стовпів — 400x400 мм
Припустиме навантаження на грунт для піску становить 2 кг/см2 а орієнтовна вага дерев'яного будинку площею 36 м2— близько 12 т. При 10 опорах, на яких буде стояти будинок, можна розрахувати мінімальну площу опори:
Площа опори = 12 000 кг :10X2 кг/см =600 смз

Виходячи з цього, плити 600 х 600 мм забезпечать шестикратний запас міцності. В принципі, ваш дім буде надійно стояти на чотирьох кутових опорах за умови жорсткості нижньої обв'язки.

Стрічковий фундамент може бути зібраний з окремих блоків на розчинової зв'язці або відлитий монолітом в опалубку. Отмостка в цьому варіанті— з зовнішнього боку, а зсередини — піщана засипка. Стрічковий фундамент влаштовують під цегляну кладку або кладку з блоків (рис. 3). Ширина стрічки» — 400 мм.

Матеріали, потрібні для пристрою незаглубленного фундаменту: цемент, щебінь, пісок, арматурна дріт, трохи гудрону. Без цегли можна обійтися.