Утеплюємо дерев'яні двері в приватному будинку самостійно Щасливим власникам заміських будинків необхідно подбати про утеплення будинку задовго до початку холодів. В першу чергу доцільно утеплити вхідні двері.

Що знадобиться для утеплення дерев'яних дверей своїми руками? Недорогі і доступні матеріали і бажання трохи попрацювати.

Почнемо з вибору матеріалу. Найбільш поширеними і доступними за ціною є такі утеплювачі:
• Мінеральна вата. Її синтетичний склад не боїться гнилі і бактерій. Так само даний матеріал не змінить розміри дверей.
• Пінопласт. Доступний і простий в монтажі, але має властивість кришитися, що скорочує терміни служби.
• Поролон. Вартий уваги – зручний і простий у використанні, але має підвищену гігроскопічність. Краще використовувати спільно з шаром іншого утеплювача.
• Вата. Достоїнства і недоліки такі ж, як і у поролону.

Так само в роботі необхідний дерматин або шкіра для заключного етапу утеплення дерев'яних дверей.

Процес роботи

Сам процес утеплення дверей, при наявності всіх необхідних матеріалів не складний:

Утеплюємо дерев'яні двері в приватному будинку самостійно
1. Першим ділом робимо заміри полотна, додаючи зі всіх сторін по 5 див. Це будуть точні розміри нашого утеплювача. У разі якщо декорувати двері потрібно кожзаменителем або дерматином, то надбавка становитиме 25 див. Це розміри полотна, яким згодом двері буде обшита.
2. Далі знімаємо двері з петель і наводимо в порядок поверхню. Для цього потрібно ретельно очистити полотно від забруднень і обробити антисептиком. На суху поверхню укладають шар утеплювача, потім декорирующее полотно. Все надійно і рівно кріпиться до дверей. Утеплена дерев'яні двері ставиться в петлі.
3. Утеплені двері ще не гарантує відсутність протягів. Необхідно утеплити також і простір навколо отвору дверей. Для цього необхідно облицювати дверну коробку ущільнювальними стрічками. Це може бути гумовий ущільнювач, або поліуретанові клейкої стрічки на основі. Так само подібні ущільнювачі можна зафіксувати рідкими цвяхами.

Головне-подбати про те, щоб двері з ущільнювачем щільно прилягала до рами, тоді холодне повітря не надійде в будинок, а тепла не піде з нього.

Для того щоб удосконалити герметизацію, вхідні двері по периметру оббивають валиком. Валик легко виготовити самим. Для цього потрібно згорнути в оббивку утеплювач, нарізаний на смужки. Двері оббивають валиком маленькими гвоздиками для меблів, на низ дверей валик краще не використовувати, інакше він швидко прийде в зношеність.