Способи подовження терміну служби лінолеуму Лінолеум дуже часто використовується для покриття підлоги, і особливо це стосується квартир у висотних будинках. Причина цьому – простота підготовки і укладання, а також досить невелика ціна матеріалу.

Наявність величезної кількості кольорів та імітацій струму стимулює популярність лінолеуму: до того ж, догляд за ним не зажадає багато сил і часу.

Як правило, в квартирах постилается самий недорогий варіант лінолеуму – побутової: для його виготовлення використовуються компоненти, що мають посередні експлуатаційні характеристики, а захисний шар найчастіше відсутня. Тому дуже важливо дотримуватися деяких правил після настилання підлоги, інакше вона дуже швидко втратить первісну презентабельність.

Продовжити термін служби лінолеуму допоможуть такі методи:

1. Полімерна мастика. Як вже говорилося, побутовий лінолеум найчастіше не оснащений захисним шаром, але цей недолік цілком можна виправити, обробивши поверхню за допомогою полімерної мастики або поліролі. У результаті відбувається утворення тонкої плівки, що підсилює опору проти зносу, впливу вологи і сонячних променів. Також це обереже лінолеум від появи слідів від взуття і меблевих коліщаток. Мастику наносять в два шари, з витримкою перед початком експлуатації не менше 10-ти годин. Крім того, дуже допомагає проти утворення тріщин щомісячне змазування лляною олією.

2. Захисна решітка або килимок. Якщо покласти такий елемент у двері, це захистить лінолеум від вуличного бруду, що потрапляє всередину приміщень нарівні з взуттям. У підсумку підлога буде менше дряпатися і пошкоджуватися.

3. Широкі ніжки меблів. Це дозволить скоротити навантаження на покриття: також дуже допомагає наявність пластикових коліщат. Також дуже допомагає поклейка на ніжки меблів повстяних наклейок (гуму краще не використовувати, так як вона залишає темні незмивні сліди).

4. Обережність. Дуже важливо берегти лінолеум від падіння на його поверхню різних гарячих предметів, а також від бруднення такими трудноудаляемыми речовинами, як взуттєвий крем, помада, спиртовмісні речовини. Якщо забруднення все ж сталося, його потрібно оперативно видалити, інакше потім зробити це буде дуже важко, так як вони можуть въедаться в лінолеум.

Способи подовження терміну служби лінолеуму

5. Ніякої хімії. Прибираючи поверхню лінолеуму, забороняється використання абразивних засобів, відбілювачів або розчинників.

6. Перепади температури. Якщо в приміщенні відбуваються часті і значні перепади температур, краще використовувати для декорування підлоги якийсь інший матеріал, так як лінолеум в подібних умовах незабаром починає тріскатися. Те ж саме стосується ділянок з постійним впливом сонячних променів.