Хитрий шайбодержатель... При ремонті або переплануванні квартири часто виникає необхідність кріплення до тонкостінних поверхонь крючков, полиць, картин, дзеркал і т. п. Наприклад, якщо в порожнисті перегородки та двері з деревно-волокнистих плит, фанери, пластику, тонкого металу ввернути гвинт, пуття буде мало.

Можна приклеювати гачки, однак вони придатні лише для утримання легких предметів.

Я використовую простий у виконанні, надійний і оригінальний спосіб кріплення деталей і предметів до поверхонь, що не зустрічався в літературі з прикладної тематики. Він полягає у встановленні за поверхнею і закріпленні на її лицьовій стороні тонкої металевої шайби, в яку потім ввертають шуруп або саморіз.

Для цього необхідно виконати наступні операції: Спочатку ви размечаете кріпильні отвори на використовуваної поверхні. Просвердлюєте в намічених місцях отвори, діаметр яких повинен бути дорівнює (або трохи більше) зовнішньому діаметру гвинтовий частини шурупа або самороза. Виготовляєте вузьку пилку з уламка ножівкового полотна по металу, зрізуючи частина його так, як показано на рисунку. Пилочкою прорезаете щілину, довжина якої повинна бути різній ширині шайби. Важливо, щоб середина щілини співпадала з центром отвору в шайбі, від цього залежить точність збігу розміченого отвору з отвором шайби при її установці на місце.

З листового металу (жерсті) товщиною до 0,5 мм або більше ножицями по металу вирізаєте власники у вигляді шайб прямокутної форми з вусиками. Вусики отгибаете на кут 15-20° по відношенню до самої поверхні шайби по осьовій лінії її отвори, в яке буде угвинчуватися шуруп або саморіз. Товщина шайби залежить від розмірів і маси закріплених предметів, кріпильних деталей, товщини і міцності стінок. Чим важче навешиваемый предмет, тим товщі повинна бути шайба. Діаметр отвору шайби мав би ть дорівнює діаметру стрижневою частини шурупа або саме різу. Довжина вусиків від їх основи повинна бути дорівнює товщині стінки, на якій закріплюється шайба, плюс 5— 10 мм, щоб загнути частина, що виходить на лицьову поверхню.

Утримуючи www.postroil.com плоскогубцями за кінці вусиків, просуваєте в щілину до тих пір, поки язичок не опиниться за перегородкою. Вусики підтягуєте на себе до повного притиску шайби до внутрішньої поверхні. Виступаючі кінці вусиків загибаете в протилежні сторони, притискаючи їх до зовнішньої поверхні. В результаті отвір у шайбі співпаде з отвором в перегородці. Тепер можна вкручувати шурупи або саморізи. Вони повинні бути такої довжини, щоб ввинчиваемый кінець не впирався в протилежну стінку (якщо це порожниста двері або перегородка) і не пошкодив її.

Використовуючи таку www.postroil.com можна здійснити кріплення і з допомогою гвинтів, вворачиваемых в гайку, закріплену на шайбі (див. варіант 2 на малюнку). Попередньо в свердліть в шайбі отвір діаметром на 2-3 міліметра більше діаметра різьби кріпильного гвинта — для того, щоб останній вільно пройшов крізь нього і був загорнутий в гайку. До поверхні шайби з боку, зворотної відігнутим вусикам, співвісно з отвором шайби припаиваете або приклеюєте епоксидною смолою (або іншим відповідним клеєм) гайку з різьбленням під кріпильний гвинт. Шайбу з гайкою вводите в щілину і закріплюєте зазначеним вище способом. Для того, щоб шайба з гайкою проходила через щілину, прорезаете додатковий отвір прямокутної форми шириною, рівній товщині гайки, і довжиною, що дорівнює розміру гайки між протилежними гранями або вершинами.

Деталі кріплення (шурупи, саморізи, гвинти) можуть притискати до поверхні закріплюються предмети або застосовуватися в якості елементів фіксації, на які можна повісити. В останньому випадку перед вгвинчуванням шурупа, саморіза або гвинта ви надягаєте на них невеликий відрізок металевої трубки і звичайну круглу шайбу діаметром, порівнянним з шириною шайби. Внутрішні діаметри трубки і отвори круглої шайби повинні бути рівні зовнішньому діаметру гвинтовий частини шурупа, саморіза або гвинта.

Трубка з шайбою є упором для капелюшки шурупа, www.postroil.com або гвинта і необхідні для того, щоб їх міцно закріпити в стінці і залишити виступає назовні частина, на яку надягають петлі навешиваемых предметів або самі ці предмети. Довжина трубки повинна бути по можливості коротшою, але такою, щоб на неї можна було надіти петлю навешиваемого предмета і притиснути останній до стіни. Діаметр капелюшка шурупа, саморіза або гвинта повинен бути більше зовнішнього діаметра трубки, тоді надіта на неї петля не зіскочить і буде утримуватися капелюшком.

Міцність кріплення виступаючої частини www.postroil.com, саморіза або гвинта зросте, якщо шайбу і трубку скріпити між собою пайкою або зварюванням.

Замість шайби з трубкою можна використовувати тільки трубку, зробивши в ній ножівкою по металу кілька діаметральних пропилів і розігнувши пелюстки віялом під кутом 90ті.