Будуємо заміський будинок на узбережжі Мати свій заміський будинок на узбережжі, практично біля самої води — мрія багатьох жителів штату Техас, так як в будні дні виснажлива спека зводить городян з розуму, а лагідний, трохи вологий вітер з моря освіжає і дає відпочинок змученому тілу.

Але ця ідилія може відразу зруйнуватися раптово налетевшим штормом, який супроводжується штормовим вітром, досягає 160 км/год.

Мене попросили www.postroil.com для недільного відпочинку на острові Гелвестоун, який знаходиться біля південного узбережжя штату Техас. Пляж з західної сторони цього острова простягнувся на 30 км. На острові побудовано більше 20 будинків, кожен з яких має свій архітектурний стиль. Але всі ці будинки об'єднує одне — з-за частих припливів і штормів споруди зводять, піднімаючи на деяку висоту — вони стоять на ніжках-палях, нагадуючи комах.

За зразок я прийняв будинок з галереями в стилі «плантаторского». У розробленому проекті є характерні риси, притаманні цьому стилю: житловий простір розташоване на двох рівнях, в будинку є великі веранди, підтримувані високими стовпами-опорами, і виступають зовнішні сходи, що зв'язують веранди із землею.

Інтер'єр будинку на прохання замовника я вирішив максимально наблизити до сільського стилю. Але із-за фінансових обмежень великі веранди ми вирішили влаштувати з двох сторін будинку, зменшивши за рахунок них вітальню і одночасно закривши її від сонця свесамі дахів веранд. Спальні розташували на двох поверхах.

Так як у мене не було досвіду www.postroil.com, де дмуть ураганні вітри, ми звернулися до фірми, що спеціалізується на зведенні подібних будівель. Вони спроектували і розрахували конструкцію, що відповідає вимогам по вітровому навантаженню для швидкості вітру до 250 км/год.

Рівень грунту будівельного майданчика вище рівня моря на 1,7 м. Щоб застрахуватися від припливу, чистий підлога над землею (в цій місцевості) повинен бути на висоті 3,5 м.

Будуємо заміський будинок на узбережжі
Будинок вирішили встановити на 33-х дерев'яних палях, оброблених антисептиком під тиском. Згідно будівельним нормам палі повинні йти в грунт на половину їх довжини. Ми теж дотримувалися цього правила. Палі довжиною 9,6 м, на які спирається виступає веранда, ми заглибити на 3,6 м. Палі фундаменту при забиванні можуть йти від осі на кілька сантиметрів, і підрядник не попередив про це, пообіцявши після забивання їх вирівняти. Під майбутній www.postroil.com залили на піску залізобетонну плиту, армовану дротяною сіткою. Ця плита фіксує палі від зсуву і утримує пісок під будинком від вимивання під час припливу, а сітку кріпили безпосередньо до палям, додатково пов'язуючи їх.

Враховуючи специфіку www.postroil.com, www.postroil.com зводить будинки з надійністю, більшою тієї, що передбачена будівельними нормами. Так і біля нашого будинку міцність каркаса перевищує вимоги, які пред'являються до споруд, протиставленим штормових вітрів.

Забиті в пісок палі пов'язані між собою і несучими балками, які виготовлені з з'єднаних попарно www.postroil.com перетином 50x300 мм. Балки вставлено в пази, які обрані на протилежних сторонах паль, а всі з'єднання стягнуті оцинкованими болтами 020 мм .

Лаги підлоги також зроблені з дощок перетином 50x300 мм. Їх прикріпили до несучим www.postroil.com через проставки перерізом 50x150 мм Поверх лад поклали статеві шпунтовані дошки перетином 20x50 мм, виготовлені з жовтої сосни. Знизу ж до лагів підлоги підшиті фанерні листи товщиною 20 мм

Враховуючи вітрові навантаження на стіну великої кімнати з боку фронтону, довелося зібрати каркас цієї стіни зі стійок перерізом 50x200 мм з кроком між ними 400 мм. Крім того, з тих же дощок між стійками встановили перемички. В результаті вийшла комірчаста конструкція, що значно підвищило стійкість www.postroil.com і його здатність сприймати горизонтальні зусилля від вітру.

Крокви даху виготовили з з'єднаних разом дощок перетином 50x250 мм. Для підвищення міцності карниза звиси крокв зробили як можна коротше. Лобова дошка та кроква з'єднані горизонтальними страхувальними перемичками з дощок перетином 50x250 мм, встановлених з кроком 350 мм. Решетування виконали з водостійкої www.postroil.com товщиною 20 мм, покрівлю — з бітумної черепиці.

Будуємо заміський будинок на узбережжі

Враховуючи, що зимові щільні тумани, наползающие з теплих вод затоки, приносять насичене сіллю вологу, зовнішню обшивку будинку зробили з водостійкої фанери. Її прибили до каркасу цвяхами з нержавіючої сталі з великими капелюшками з кроком 100 мм по всій площині аркуша. Особливу увагу було приділено швах обшивки.

Поверх фанери будинок обробили чистової обшивкою з пластику, прибитої також цвяхами з нержавіючої сталі. А на вікнах встановили короби з пластику для штормових жалюзі. Але так як вони дуже дорогі, довелося обмежити кількість вікон. Вхідні двері та вікна задній веранди пофарбували в червоний колір, що додало дому особливий шик.

За матеріалами журналу "ДІМ"