Як провести згинання стінових панелей У пошуках нових матеріалів натрапили на корейські фасадні алюмінієво-пластикові панелі розміром 2500х900х3 мм. Лицьова частина - алюміній «під камінь», серцевина - з пластику, тил - знову алюміній.

Аовольно жорсткий, легкий матеріал і головне - гарний. Все, як кажуть, добре, але виконати гнуті поверхні з нього проблема. Ось як ми її вирішували в різних ситуаціях.

ЗАААЧА № 1: облицювання колон з металевих труб діаметром 200 мм.

ВИКОНАННЯ: нарізали прямокутні панелі з розрахунку шість на колону, з умовою повного обхвату колони (різати раджу електролобзиком по направляючої або як гіпсокартон - верхній шар прорізали і ламаємо). Щоб листи стали гнутися, з їх виворітного боку зняли весь алюмінієвий шар. Знімали пополосно, попередньо прорізавши (фен при цьому не раджу використовувати, інакше пластик розплавиться). Потім приклеїли панелі до колоні на епоксидну смолу (з розшивкою) і зафіксували на час спеціально виготовленими обтискачами.

ЗАААЧА № 2: обшивка алюмінієвими панелями Г-подібної двері 1800х300х100 мм з АСП для кутового шафи у ванній кімнаті.

ВИКОНАННЯ: з внутрішньої сторони панелі по лінії згину зняли шар алюмінію шириною 10 мм. Потім зробили виточку в пластиці, не зачіпаючи лицьовій частині панелі (спеціально для цього «модернізували» лезо звичайного рубанка для можливості робити рівну виточку під кутом 100 градусів). Зачіпати лицьовий шар не раджу - панель при згині може зламатися.

Як провести згинання стінових панелей
Далі обробили саму двері шпаклівкою по дереву (Tikkurila), прогрунтовали грунтовкою Pufas Tiefgrund LF. Таке «ноу-хау» - замішані епоксидну смолу зі шпаклівкою Knauf Uniflott (вийшла жахлива суміш - плинність нульова), намастили двері і приклеїли на неї алюмінієвий лист. Ат повного висихання расклинили двері в спеціально виготовленому кондукторі.

Все це, звичайно, трудомістко, але варто того - матеріал дуже довго простоїть. До того ж суцільний ексклюзив в плані дизайну.

Коментарі фахівців нашого сайту: для непрофесіоналів пояснимо термін «кондуктор».

Це слово має дуже багато спеціальних тлумачень, основна суть яких зводиться до фіксації чого-небудь.

1. В середовищі будівельників - це, кажучи непрофесійно, частіше шаблонний, рідше виготовлений самостійно контур (або форма) деталі, в якому вона може жорстко фіксуватися під потрібним тиском і в потрібних місцях. Кондуктор на стінах, до речі, може бути дуже схожий на звичайну опалубку.

2. Кондуктор - це також верстатне пристосування для направлення ріжучого інструменту (наприклад, свердла) і фіксування його щодо оброблюваного виробу. У разі застосування кондуктора відпадає необхідність в розмітки осей отворів.