Як впоратися з вогкістю в своєму будинку Перша причина вогкості в будинку — відсутність або неправильно виконана ізоляція. Наслідками є плями цвілі на стінах, в підвалах і в приміщеннях, безпосередньо межують з грунтом.

Це відбувається тому, що саме в елементи перегородки будівлі проникає волога і підземні води.

Вологість може також стосуватися і верхньої частини будівлі. Волога накопичується в порожнистих волокнах у будівельних матеріалах, які використовуються для будівництва стін, і може підніматися до декількох метрів вгору. Тому фундамент і стіни ізолюються матеріалами, стійкими до впливу води і вологи, наприклад, за допомогою руберойду, смоли або плівки.

Конденсація пари — це наступна причина вологості стін будівлі. Відсутність відтоку пари приводить до конденсації в холодних шарах зовнішніх перегородок. Зокрема, це стосується будинків, які не мають достатньої вентиляції або приміщення не опалюється.

Щоб не було вологості необхідно видаляти вологу з так званих вологих приміщень, наприклад, кухні, ванної, туалету або пральні. Краще всього використовувати відповідні канали для відведення повітря і забезпечити правильний приплив свіжого повітря, облаштувати будинок вентиляцією з рекуперацією тепла. Найбільше застосовується природна вентиляція. Витік відпрацьованого і подачу на його місце свіжого повітря можливий тільки в тому випадку, коли, наприклад, двері для ванної кімнати мають отвори, які забезпечують рух повітря, а в зовнішніх стінах встановлені автоматично працюють вентилятори.

Як впоратися з вогкістю в своєму будинку
Як впоратися з вогкістю в своєму будинку

Інші причини зволоження — це несправність або неправильний монтаж водопостачання та каналізації, накопичення будівельної вологи, неправильний відведення води з фундаментів.

Якщо тільки зауважимо, що збільшилася вологість повітря в будинку, то потрібно шукати її причини і як можна швидше вирішувати проблему. В іншому випадку швидко з'являться шкідлива цвіль і грибок.

Вогкість в будинку – як її усунути?

Коли побачимо, що повітря в купленій квартирі сухий, то тоді немає проблем. Досить зволожити його за допомогою спеціальних пристроїв або ємності з водою поблизу опалювальних радіаторів. Але в тому випадку, якщо вологість більше 60%, і бачимо формування цвілевих грибів, справа виглядає дещо гірше. Безумовно, першим кроком є вимірювання вологості приміщення. Потім намагаємося знизити вологість в будинку.

Підвищуємо температуру в приміщеннях, недоліком може бути те, що така тактика вимагає часу, витрат енергії і спостереження. Тим не менше можемо самі самостійно цим зайнятися. Застосовуємо осушувачі повітря, вони знижують вологість, а температура не змінюється. Встановлюємо у будинку поглинач вологи — це спеціальний контейнер, в якому знаходиться у вигляді гранул хлорид кальцію. Він вбирає вологу, а сам піддається розчинення. А також можете найняти компанію, яка займається осушенням будівель.