Як утеплити гараж своїми руками Для утеплення використовуються теплоізоляційні матеріали, які володіють низькою теплопровідністю.

Теплоізоляційні матеріали діляться на:
- Скловолокнисті (виготовлені при переробці битого скла);

- Мінераловатні (вироблені в період плавлення гірської базальтової породи);
- Полімерні (виготовлені шляхом переробки полімерів).

Найчастіше матеріалами для утеплення гаража виступають: пінопласт, мінеральна вата, базальтова вата. Перед початком робіт слід ретельно вивчити характеристики кожного утеплювача, адже утеплювач повинен не тільки утримувати тепло, але і бути протипожежні. Щоб максимально зберегти тепло в гаражі необхідно утеплити стіни, стеля і вхідні двері.

Утеплення стін

Стіни гаража можна утепляти як з внутрішньої сторони, так і зовні. Якщо ви не бажаєте втрачати корисну площу – утеплювати зовні, якщо площа дозволяє, зсередини. Відмінним і недорогим утеплювачем служить пінопласт. Він легкий і простий у використанні. Закріплюють його на спеціальні пластикові цвяхи з шапкою. Поверхню надалі можна штукатурити. У пінопласту є свої мінуси: він легко запалюється, його гризуть миші. Відмінним матеріалом утеплення стін є піноізол. Це новий спосіб утеплення: піна наноситься на стіни тонким шаром, створюється безшовне утеплення. Матеріал не горить, водонепроникний. Термін служби – 40 -50 років.

Утеплення стелі

Якщо гараж покритий плитами перекриття, то слід утеплювати пінопластом, приклеюючи його спеціальним клеєм. Якщо на гаражі лежать дерев'яні балки, то можна набити решетування з необрізної дошки й поверх утеплити пінопластом або мінеральною ватою. Далі стелю можна підшити листами ДСП.

Утеплення воріт

Як утеплити гараж своїми руками
Ворота в гаражі найчастіше виконані з заліза, а воно легко пропускає тепло. Тому утеплювати ворота потрібно ретельно, не залишаючи просвіти. На метал необхідно прикріпити дерев'яну обрешітку, проміжки заповнити утеплювачем. Поверх можна обшити вагонкою, що додасть композиційну завершеність.

При утепленні гаража, слід не упустити з виду вентиляцію. Потрібно обов'язково залишити маленький вентиляційний люк. Він забезпечить постійну циркуляцію повітря. Вологість буде в нормі, не буде вогкості. Ваш автомобіль буде перебувати в комфортних умовах.

Утепливши гараж, ви створите не тільки комфортні умови для себе, ви подбаєте про своїй машині, ніж продовжите їй життя. Також ви отримаєте відмінну шумоізоляцію.