Ставок на дачній ділянці своїми руками Абсолютно кожен власник дачної ділянки мріє про власний водоймі. Адже дуже приємно посидіти поряд з цим шедевром, помилуватися природою і просто відпочити.

Сьогодні таку красу цілком можна спорудити і самостійно. Плюс до всього цього, матеріали для облаштування невеликого ставка на ділянці можна відшукати у себе вдома. Щоб зробити у дворі гарний ставок, можливо, використовувати непотрібні предмети або нові куплені пристосування.

Місце для створення водойми

Перш, ніж починати робити ставок, варто з усією відповідальністю поставитися до вибору його місцезнаходження. Для того щоб все було зроблено правильно, і водойму радував своєю красою господаря, необхідно враховувати кілька нюансів.

#10102; Ставок обов'язково повинен розташовуватися на сонячному місці. Якщо зробити водойму на затіненому ділянці, то багато хто рослини можуть загинути. Однак при цьому, простір все ж має бути трохи притемненным, оскільки багато рослини не витримують постійного знаходження на пекучому сонці.

#10103; Не рекомендується створювати дану деталь ландшафтного дизайну на ділянці в самій низині. По периметру ставу бажано розташувати якісь піднесення з рослин або каменів. Таким чином, рослини, що ростуть у воді, і навколо неї будуть мати захист від сильного вітру.

#10104; Вкрай небажано обладнати ставок поруч з деревами так, як вони будуть постійно засмічувати його.

#10105; Потрібно робити цей декоративний елемент саду подалі від житлового будинку, оскільки поруч з водоймою люблять мешкати різного роду комахи.

Ставок на дачній ділянці своїми руками
Ставок на дачній ділянці своїми руками

Підготовка ділянки

Коли господар будинку точно визначився з місцем для майбутньої водойми, йому знадобиться відзначити його межі. Крім цього, рекомендується нарисувати на папері своєрідний ескіз майбутнього ставка. У більшості випадків, такий елемент саду робиться плавних форм із закругленими краями. Після цього потрібно визначитися, де саме перебуватиме найглибша ділянка.

Потім потрібно вирити котлован зі ступінчастим переходом до самого дна, майбутнього ставка.

Обладнання ставка

Якщо хочеться зробити водойму незвичайної форми, то можна придбати спеціальну форму для цих цілей. У подібних ємностей присутні кілька рівнів глибини.

Ставок на дачній ділянці своїми руками
Ставок на дачній ділянці своїми руками

Навколо водойми такого відмінно буде виглядати красиві декоративні камені. Також непоганою прикрасою ставка стануть рослини по його периметру і деякі окремі види, можливо, розмістити навіть в самій водоймі.