Технологія штроблення стін Кращим варіантом позбутися від великої кількості проводів на стінах є штроблення поверхні. Однак, не всі люди, які затіяли перепланування або ремонт, знають про те, як правильно провести цей процес.

Спочатку слід зробити розмітку майбутнього поглиблення на папері, а також вказати розташування всіх вимикачів і розеток.

Всі роботи по штробленню поверхні стіни повинні проходити чітко за встановленими правилами:

#10004; колія для прокладки електропровід обов'язково повинна розташовуватися паралельно підлозі або стіні.

#10004; Руйнувати стіну дозволяється лише відступивши 10-15 см від кута, дверної коробки або віконної рами.

#10004; При наявності на стіні труби, по якій проходить газ, слід відступити від неї мінімум 40 див. Також слід розташувати борозну таким чином, щоб прокладений кабель, мав якомога менше вигинів.

#10004; Якщо роботи проводяться в багатоквартирному будинку, то категорично забороняється робити борозну в несучих конструкціях.

#10004; Перед початком робіт слід упевнитися, що на прокладеному маршруті відсутня прихована електропроводка. Зробити це можна за допомогою спеціального приладу.

Тільки після цього можна наносити малюнок на стіну і приступати до роботи. Залежно від інструменту, яким буде виконуватися штроблення, змінюється технологія проведення робіт. Перед початком роботи обов'язково потрібно закрити всі отвори дверей вологою тканиною. Це необхідно для того, щоб уберегти сусідні приміщення від пилу і бруду.

Технологія штроблення стін
Технологія штроблення стін

#10102; Зубило і молоток. Не самий кращий варіант для штроблення, але зате найдоступніший і дешевий. Цими інструментами, швидше за все, не вдасться зробити борозну в бетонній поверхні, але в інших випадках згодяться і вони.

Поставивши зубило на зазначений край, слід ударяти по ньому молотком. Робити це потрібно до тих пір, поки отвір не стане потрібного розміру. Оптимальним вважається заглиблення в 25 мм.

#10103; Перфоратор. Цей інструмент підходить для поверхонь, зроблених з будь-якого матеріалу. Замінивши звичайну насадку буром, спочатку робляться отвори необхідної глибини. Після цього на перфоратор надівається насадка у формі лопатки, і отвори з'єднуються між собою в канавку. Проте таким способом майже неможливо зробити рівне поглиблення.

Отже, самостійно проштробити поглиблення в стіні не так вже й складно. Головне, що все правильно розрахувати і вибрати відповідний інструмент.