Сучасний вертикальний унітаз Сучасні унітази володіють значною кількістю параметрів, яким вони повинні відповідати. Однією з найважливіших характеристик, при виборі і установці даного виробу є конструктивні особливості у пристрої змиву, який виконується вертикально.

Зупинимося на цій конструкції більш докладно.

Застосовувана конструкція змиву є особливістю кожного унітазу. Розташування каналізаційних відводів у квартирі визначає, який тип випуску води буде використовуватися.

Якщо каналізаційна труба знаходиться під невеликим кутом, необхідні унітази Kolo, мають косий випуск.

За умови,що отвір труби знаходиться позаду і спрямоване горизонтально, слід встановити унітаз з горизонтальним змивом.

Розташування каналізаційних труб у будинку залежить від періоду будівництва. Як правило, косою змив розташовується в будинках 2-половини ХХ століття. До них відносять панельні споруди 70-80-х років минулого століття. Сьогодні в більшості багатоквартирних будинків і котеджів влаштований горизонтальний випуск води. Вертикальний спуск води популярний в житлових будинках «старого фонду», побудовані до 1962 року.

Коли надана можливість, то слід віддати перевагу вертикальному спосіб змиву. Подібна установка унітазу сприяє розширенню можливостей у подальшому плануванні туалетної кімнати. Сьогодні виробники сантехнічних виробів мають цілий модельний ряд з вертикальним змивом.

Такий вид унітазів дуже добре використовуються в туалетних кімнатах з невеликою площею, його можна встановити впритул до стіни, що істотно заощаджує місце в приміщенні. На це слід звернути пильну увагу.

При покупці рекомендується уточнити конструкцію змиву, якщо буде допущена помилка у виборі змиву, встановити виріб не представляється можливим. Бажано купувати сантехніку від відомих фірм виробників (наприклад унітази Cersanit), щоб надалі уникнути неприємностей в експлуатації. Правильно виконані роботи по установці унітазу сприяють злагодженій роботі кожного з елементів системи.

Слід загострити увагу на природному матеріалі, з якого виробляються вертикальні унітази. В даний час сучасні унітази випускаються із застосуванням різних матеріалів, в тому числі і екзотичних. До них можна віднести вироби з литого каменю. Для великих шанувальників оригінальних предметів випускаються унітази з деревини, скла або дорогоцінних металів.

Більшість сучасних унітазів виробляються з фарфору або фаянсу, який отримують з глини. Всі матеріали мають гладку поверхню. З метою продовження терміну експлуатації сантехнічних виробів з фарфору і фаянсу, поверхню виробу покривають шаром глазурі, що істотно знижує гігроскопічність.