Як правильно заливати фундамент Отже, ви вирішили побудувати будинок. Починаємо з фундаменту. Зараз розглянемо алгоритм дій цього процесу.

#10102; перший етап — потрібно визначити на земельній ділянці, де буде знаходитися сам будинок.

Слід враховувати, що ширина фундаменту буде більше товщини стін будинку, для цього залишаємо п'ять-п'ятнадцять сантиметрів. Після того як намітили, з допомогою довгої міцної нитки і дерев'яних кілків, які вбиваємо в землю по кутах майбутнього фундаменту, таким чином отримуємо мітки траншеї фундаменту. При визначенні глибини траншеї потрібно враховувати глибину промерзання тієї чи іншої земельної поверхні, наприклад глибина промерзання грунту в Удмуртії дорівнює один метр шістдесят сантиметрів. Глибина траншеї при цьому повинна бути глибше ще на двадцять-сорок сантиметрів, тобто в названій місцевості це буде складати приблизно один метр вісімдесят сантиметрів. Копка траншеї справа смаку — комусь сподобається копати вручну лопатою, або у вас багато родичів, хтось більше воліє механічний спосіб — за допомогою будівельної техніки — екскаватора.

Після того як фундамент викопаний, необхідно розмістити праці для комунікацій, тобто для води і каналізації, вони укладаються якраз на ту глибину, що нижче глибини промерзання, самі розумієте для чого це робиться.

#10103; Другий етап — опалубка — це конструкція, в яку заливається бетон, також вона запобігає попадання в бетон від обсипаються стінок траншеї, їх висота повинна перевищувати рівень землі п'ять-десять сантиметрів. Опалубку можна виготовити з дерев'яних дощок або водостійкої фанери, ДСП та ін

Як правильно заливати фундамент
Як правильно заливати фундамент

#10104; Третій етап — виготовлення каркаса з арматури. Він необхідний як внутрішньої міцності фундаменту, тобто є його металевим скелетом. Його конструювання проводиться за допомогою дроту. Його можна конструювати як вже всередині траншеї так і на будівельному майданчику з подальшим поміщенням його в траншею.

#10105; Четвертий етап — останній — заливка фундаменту. Заливати бетон можна прямо з машин-міксерів. Можна самостійно закупивши мішки цементу, перемішавши його з піском до густої консистенції, заливати також лопатами. Заливати краще повністю відразу весь фундамент, тобто не частинами і при температурі повітря вище нуля градусів за Цельсієм.

В подальшому залиту конструкція накриваємо водонепроникною матерією на випадок сильних атмосферних опадів; в умовах спекотної погоди поливати на фундамент воду приблизно від двох до шести разів на добу.