Гідроізоляція даху - поради профі При процесі укладання покрівельного матеріалу служить головним правильна гідроізоляція даху, до речі, дах покривається за допомогою окремих шарів визначених певним принципом, кожний з яких виконує свою функцію, а саме:

 • Покриття;
 • Ізоляція;
 • Вентиляція.
 • При правильному виконанні всіх робіт Ваша покрівля прослужить Вам довгі роки і не потребує особливого догляду. Як ми вже з'ясували вище, основним шаром є ізоляція, тому перед початком її укладання слід розібратися з функціями, що вона виконує.

  Функції гідроізоляції

  Багато власників житла задаються питанням: навіщо взагалі потрібна ізоляція даху? Насправді саме цей шар не сприяє потраплянню вологи, що в подальшому може призвести до гниття покрівельних матеріалів і утворення дефектів у конструкції. Ізоляція несе велику відповідальність утеплення та вентиляції покрівлі.

  Основними перевагами, якими володіє є її перешкода до потрапляння опадів під покрівлю, захист від утворення криги і бурульок, а також вона становить невід'ємну частину вентиляційної системи. Частою причиною утворення бурульок на даху є різниця температур, а це, як відомо, згубно впливає не тільки на покрівельний матеріал, але і може викликати небезпеку для здоров'я людини.

  Гідроізоляція даху - поради профі
  Гідроізоляція даху - поради профі

  Як влаштований ізоляційний шар

  Початковим етапом в укладанні ізоляції служить підготовка до неї, для цього використовуються спеціальні плівки, які за своїми властивостями мають кілька типів:

  1. Дихаюча. Плівка такого типу має можливість пропускати повітря назовні та не давати вологи пройти всередину інших шарів. Такий вид ізоляції укладається прямо поверх утеплювача, за рахунок цього покрівельний матеріал стає легше, а втрата тепла менше. При укладання ізоляції даного типу створюється контурна вентиляція.

  2. Не дихаючі. Цей тип використовують в основному в тому випадку, якщо Ваша система має перетин крокв більше звичайної норми. В даному типі ізоляції існують матеріали, які запобігають утворенню конденсату і волога не затримується на даху. В даному випадку Вам знадобиться двоконтурна вентиляційна система.

  Визначившись з видом ізоляції можна сміливо йти в будівельний магазин і купувати сподобався матеріал. Якщо Ви не впевнені, що зможете самостійно правильно укласти ізоляцію, варто доручити це фахівцям.