Надійний фундамент З чого починається будівництво будинку. Багато скажуть з фундаменту. І помиляться. Найперше, що треба зробити — це визначити якість ґрунту. Тільки беручи до уваги властивості ґрунту, можна правильно вибрати конструкцію майбутнього фундаменту, розрахувати навантаження, яку він витримає.

Самий підходящий для будівельних робіт - це піщаний ґрунт та його різновиди. Він витримує велике навантаження, не спучується, і з ним просто працювати. В піщаному грунті фундамент під будинок зазвичай роблять глибиною від 40,0 до 70,0 див. Набагато гірше за своїми якостями глинисті грунти.

Але і на них можна будувати. Для великих, важких будівель фундамент треба робити широкий. У глинистих грунтах, суглинках і супісках підстава фундаменту роблять нижче глибини, ніж промерзає грунт. Це роблять для того, щоб грунт, вспучиваясь навесні, не піднімав і не руйнував фундамент. Крім піщаних і глинистих грунтів, є ще торф'яні болотисті і скельні грунти. На болоті, торфі нічого будувати не можна.

Але, все ж таки, якщо все-таки потрібно будуватися в такому місці, ставте свою споруду на стовпчастий фундамент і не забудьте вирити котлован під фундамент до твердого підстави. Інакше все потоне. На скельному грунті (камінь різних порід у вигляді суцільного масиву) можна будувати, навіть не роблячи фундаменту. Він витримає все.

Бетон турботу любить. Нерідко споруди з бетону дають тріщини. Це означає, що в технології була допущена серйозна помилка. Мало правильно укласти бетон, за ним ще кілька тижнів треба доглядати, оберігати від нерівномірного, швидкого висихання. Для цього, після заливки (на другий день ) закрийте бетон брезентом, мішковиною, тирсою або посипте товстим шаром піску.

Щоб ще більше сповільнити процес висихання, захисний шар треба зволожувати в перший тиждень — п'ять разів на день, у другу — три рази в день. Поливати краще з лійки — рівномірно і несильним струменем — так, щоб там не виявилося вимоїн.