Створення красивої клумби на своїй ділянці Напевно будь-який домовласник хотів би, щоб погляди перехожих спрямовувалися на їх гарний ділянку. Насправді, це зробити цілком реально і для цього можна обладнати квітник на якомусь виділеному для цього місці.

Така клумба буде радувати не тільки незнайомців, а й самого хазяїна протягом всього літнього сезону. При цьому зовсім необов'язково просити допомоги у ландшафтних дизайнерів у створенні квітника. Маючи бажання, можна зробити самостійно досить симпатичну клумбу.

На сьогоднішній день присутні більш прості варіанти клумб, які зможе зробити будь-який новачок у цій справі. Але, якщо ж власник ділянки хоче додати щось до вже готових варіантів, все це цілком здійсненно. Однак при обладнанні клумби дуже важливо брати до уваги певні тонкощі, без яких важко буде отримати насправді стоїть результат.

Як зробити клумбу самому?

#10102; На початку не завадить намалювати ескіз майбутнього місця розташування клумби.

#10103; Після чого можна приступити до складання плану безпосередньо самої клумби. Під час виконання даного етапу знадобиться визначитися з формою і розмірами квітника. Також потрібно відразу правильно підібрати рослини, які будуть рости на обладнаному ділянці землі.

#10104; Далі можна зайнятися розміткою клумби на ділянці. Це робиться за допомогою кілків, між якими натягується мотузка.

#10105; Коли розмітка закінчена, то верхній шар ґрунту знімається приблизно на товщину близько 200 міліметрів.

#10106; Потім проводиться установка бордюри для клумби. Коли квітник планується робити з природного каменю, то, спорудивши камінь у кілька рядів висотою, можна засипати створену форму для клумби грунтом. Бажано, щоб ця земля була спочатку змішана зі спеціальними добривами.

#10107; Потім знову викладається стільки ж рядів каменів, і клумба так поступово заповнюється землею. На завершальному етапі, щоб уникнути проростання бур'яну та трави на грунт стелиться агроволокно. На цьому матеріалі робляться позначки розташування всіх рослин, після чого агроволокно розрізається на цих ділянках і тканина відгинається. Таким чином, грунт стає відкритою для посадки рослин.

#10108; Остаточно вирізати отвернутое полотно не треба так, як після висадки рослини його бажано загорнути назад на своє місце. Далі в отриманому отворі потрібно зробити поглиблення, якого буде достатньо для кореня высаживаемого рослини. Грунт поливається водою, після чого в нього висаджується квітка.

#10109; Завершальним штрихом буде покриття всього агроволокна декоративної кам'яною крихтою.