Як правильно влаштувати аерацію води Одним з найважливіших процесів, які необхідні для підтримки біологічної рівноваги в акваріумі, є в ньому аерація води. Вона дає можливість підвищити рівень кисню і прибрати зайве кількість вуглекислого газу у воді.

Розчинений у воді кількість кисню залежить безпосередньо від певних факторів. Це кількість рослин в акваріумі, поверхню води, глибина самого акваріума, температура води в ньому, а також корисні бактерії, равлики.

Велику роль для створення необхідного рівня кисню у воді відіграють рослини. Але якщо їх дуже багато, то може спостерігатися зворотний процес – брак кисню. Справа в тому, що рослини густо засадженого акваріума почнуть споживати більше кисню, ніж у процесі фотосинтезу він виробляється.

Тому крім оптимальної кількості рослин, необхідний також правильний режим освітленості. Чим більше поверхня води, а також її рух у верхніх шарах інтенсивніше, тим більше проникає всередину кисень.

В нижніх шарах води глибоких акваріумів може спостерігатися зниження наявності кисню. Тому тут особливо необхідна аерація води. Якщо температура води підвищується, то концентрація кисню в ній нижче.

У риб в організмі обмінні процеси прискорюються, і збільшується потреба в кисні. Аеробні бактерії і равлики впливають на вміст кисню в акваріумний воді істотний вплив. Їх також не повинно бути занадто багато.