Оздоблення стін за допомогою шпунтованих дощок Якщо в приміщенні хочеться облицювати одну зі стін шпунтованими дошками, то доведеться ознайомитися з цим процесом більш детально. Найчастіше поверхню стіни обшивають тільки наполовину, а інша частина обробляється будь-яким іншим матеріалом.

Багато не знають, як правильно виконувати подібну процедуру.

Детальна інструкція.

#10102; Щоб виконати обшивку однієї стіни, потрібно щільно приєднати першу і останню дошку до поверхні. Перед цим дошки знадобиться обрізати. Дошки варто встановлювати у вертикальному положенні, міцно притискаючи до бічної частини стіни.

#10103; Далі доведеться зробити розмітку по всьому периметру приміщення, по якому буде встановлюватися шпунтована дошка.

#10104; По цій розмітці в нижній і верхній частині кріпляться до стіни профілю, на які потім прикріплюються самі дошки. В тому варіанті, якщо планується обшити, таким чином, всі стіни, то важливо останню дошку кріпити впритул до бічної, щоб на кутах не утворювалися б щілини.

#10105; Для обшивки зовнішнього кута спочатку потрібно прибити останню дошку таким чином, щоб вона виступала за кут. Потім на цій дошці робиться відмітка для зрізу зайвої частини. Тепер дошка прибирається і обрізається пилкою. Щоб було зручно працювати, дошка фіксується на верстаті.

#10106; Якщо необхідно зробити на дошці отвір для електроарматури, то точно також спочатку потрібно нанести розмітку олівцем. Потім зробити отвори у всіх кутах розмітки і в кінці, випиляти ножівкою дану ділянку.

#10107; Біля вікна і дверей горизонтальні планки трохи не повинні доходити до кутів. Для того щоб зробити кут в таких місцях, слід прикріпити дошку, відповідну по ширині.

#10108; Коли обшивка стіни буде повністю завершена, можна приступити до обробки верхній її частині. Для цього знадобиться підібрати дошку довжини. Якщо потрібно, можна обрізати. На кінцях ці дошки потрібно обрізати для з'єднання «у вус». Після цього, підготовлена дошка прибивається до готової обшивці. Важливо при цьому, добре втопити капелюшки цвяхів дошці, інакше вигляд обшивки буде не дуже гарний.

Обшити стіни шпунтованими дошками не дуже складно. Важливо уважно прочитати цю інструкцію і все стане зрозуміло. Також сьогодні за допомогою інтернету можна переглянути відеоролики щодо будь-яких питань, що цікавлять, тому головне мати бажання, і тоді напевно все вийде.