Насоси для фонтану і водоспаду правила підбору агрегату

Вибір типу насоса

Зараз існує два види водних насосів, які можуть використовуватися з метою облаштування фонтану або водоспаду – занурювальний і поверхневий.

В залежності від розмірів і конструкційних особливостей майбутнього водоймища і вибирається конкретна модель насоса. Так, заглибна система повністю «ховається» під водою, коли поверхнева розташовується зовні. Монтаж першого – завдання більш легка, однак, для його обслуговування потрібно пірнати практично на саме дно водойми.

Насоси для фонтану і водоспаду правила підбору агрегату

Як вибрати модель погружную

Дачники, щоб не забивати голову, набувають в спеціалізованому магазині комплект обладнання, що застосовується до фонтану. В ньому містяться наступні елементи: сам насос, регулятор (використовується для створення певного водяного потоку), розпилювач і головка фонтану. Прочитавши інструкцію набору, можна дізнатися, якої висоти буде майбутня фонтанна струмінь. Дуже важливо правильно вибрати rinnipool.ru, щоб надалі не було труднощів.

У разі, якщо ви вирішили підібрати насос самостійно, як окрему одиницю, то ви повинні відштовхуватися від виду вашого басейну, а саме, від його висоти. Забезпечити висоту струменя 1.2 метра зможе насос, здатний перекачати 800 літрів води в годину. Якщо ж ви бажаєте, щоб струмінь височіла на 1.5 метра і більше, необхідно зупинити вибір на моделі, перекачувальної 3000 літрів в годину.

Малопотужні насоси найчастіше виготовляються низьковольтними. Тому, щоб забезпечити роботу невеликого фонтану, можна обійтися напругою 24 Ст. Потужність насоса також залежить від того, якого перетину шланги і труби. Слабка вихідна струмінь буде виходити з-за меншої їх перетину. Якщо у вас встановлений потужний насос, то слід вибирати труби від 1 дюйма.

Монтаж заглибного насоса проводиться практично на дно водойми, однак, він встановлюється не на землю, а на постамент з цегли, який повинен бути зведений ще до того, як відбудеться заливка води. Струмінь викидається над самим насосом, але можна вивести і в іншу область фонтану, шляхом підключення шланги. Рекомендується набувати агрегат з трійником, що дозволить надалі підключати до нього водоспад, а також робити відкачку води з чаші.

Як вибрати пристрій для водоспаду

Щоб облаштувати водопадную конструкцію, можна використовувати насос, описаний вище. Однак, при наявності ставка або штучного водоймища, найкраще звернути увагу на моделі, які здатні перекачувати брудну воду. На дні ставка часто знаходиться різноманітний сміття, наявність яке може перешкодити правильному функціонуванню фільтра і самого механізму. При установці насоса під чисту воду потрібно обзавестися спеціальним фільтром, що встановлюються перед патрубком входу води.

Необхідна потужність залежить від висоти конструкції і ширини потоку води.