Шпаклівка, як будівельний матеріал Від того, наскільки якісно людина підходить до вибору будівельних матеріалів, залежить підсумковий результат. У сучасному світі, в магазинах, дуже часто розбігаються очі від тієї кількості різних пристосувань для ремонту.

В першу чергу, людина, яка не дуже розбирається в даній галузі, звертає увагу на упаковку необхідного матеріалу. Як же іноді буває цікаво побачити різне написання одного і того ж речовини. Так, наприклад, всім відома шпаклівка, іноді позначається як шпаклівка.

Для того щоб розібратися в правильності написання даного терміна, варто звернутися не тільки до орфографическому словником, але й спрямувати свій погляд у далеке минуле, зрозуміти звідки походить це поняття.

Етимологія такого терміна, як шпаклівка дуже цікава. Ще на Русі основним видом зодчества вважалося дерев'яне будівництво, при проведенні якого всі стики обробляли клоччям, а саме – паклевали. З плином часу, в руках у людини з'явився цікавий інструмент – шпатель, має німецьке коріння. Дане пристосування дозволяло проводити обробку кам'яних плит.

Для того щоб можна було легко відрізняти роботу на різних поверхнях (дерево, камінь), було вирішено додати одну букву до слова «паклевать». Отже, виходячи з етимології, правильно звучить «шпаклювати».

Проте деякі люди вважають, що такий термін, що означає процес вирівнювання робочих поверхонь, з метою підготовки їх до подальшої обробки, стався від назви інструменту, яким проводиться робота. І ці люди будуть праві. Таке вимова і написання дозволено в германських мовах. Але, не варто забувати, що у великій країні, де панує російська мова, необхідно дотримуватися основних правил.

Шпаклівка, як будівельний матеріал
Шпаклівка, як будівельний матеріал

Якщо заглянути в тлумачний словник, то можна зрозуміти, що даний термін має на увазі:
1. будівельний матеріал.
2. тип будівельно-ремонтних робіт.

В якості будівельного матеріалу виступає пастоподібна речовина, що складається з гіпсу, крейди, оліфи та інших компонентів. Завдяки присутності оліфи, шпаклівка покращує водовідштовхувальні властивості і захищає поверхню від руйнування. Не секрет, що раніше оліфа вважалася шкідливим компонентом. Однак, в даний час, даний факт спростовано.

У сучасному світі відомо кілька видів шпаклівки:
• Олійна.
• Гіпсова.
• Цементна.
• Акрилова.

Всі представлені матеріали широко використовуються. Основним критерієм вибору типу будматеріалу вважається вологість в приміщенні. Якщо даний показник високий, то краще вибирати акрилову або цементну; а в сухому приміщенні можна застосовувати будь-яку шпаклівку.

Відповідно, великим попитом користується акриловий матеріал, адже завдяки компонентам, що входять до складу, така шпаклівка володіє високими вологозахисними властивостями.

Крім матеріалу, термін «шпаклівка» означає роботи, спрямовані на вирівнювання робочих поверхонь і підготовці стін і стель до подальшої фарбування. Отже, цей процес є невід'ємною частиною будь-якого будівельно-ремонтного циклу.

Шпаклівка, як будівельний матеріал
Шпаклівка, як будівельний матеріал

Шпаклівка, як процес, що відбувається в кілька етапів:
1. Підготовка поверхні.
2. Приготування розчину.
3. Нанесення маси в декілька заходів.
4. Висихання і ошкурювання.

Таким чином, можна помітити, що шпаклювання – практично не складний процес, але трудомісткий і вимагає від робочого граничної концентрації та уваги.