Як вибрати утеплювач для вентильованого фасаду Сучасним варіантом захисту і утеплення стін будівель є монтаж вентильованого фасаду. Така конструкція встановлюється з зовнішньо боку стіни на каркасі, згодом покрываемом керамогранітом або металевими плитами.

Але, щоб вентильований фасад був теплим, для нього необхідно вибрати максимально доречний утеплювач. Зробити це непросто, адже асортимент таких матеріалів великий.

Яким має бути утеплювач для вентильованого фасаду

Експлуатаційні умови, в яких доведеться служити теплоізоляційного матеріалу, будуть складними. Вентильований фасад зсередини постійно піддається впливу вологи і вітру. Крім того, утеплювач стане контактувати з металевими елементами конструкції. Якщо врахувати таку специфіку, вдасться сформувати вимоги до утеплювача. У нього повинні бути присутні такі якості.

1. Висока міцність і здатність зберігати форму. Вентильований фасад встановлюється на кілька десятиліть. Тому необхідно використовувати утеплювач, здатний довго залишатися в доброму стані.

2. Ветростойкость. На утеплювач стане постійно впливати повітряний потік, що проходить під вентильованим фасадом. Якщо матеріал не зможе витримувати вітрові навантаження, він швидко зіпсується.

3. Паропроникність. Теплоізоляційні матеріали зобов'язані пропускати через себе повітря, а інакше під вентильованим фасадом стане випадати конденсат.

Природно, утеплювач також повинен бути пожежобезпечним і здатним справлятися з впливом вологи. Але ці вимоги пред'являються до утеплювачів незалежно від того, де вони використовуються.

Як вибрати утеплювач для вентильованого фасаду
Як вибрати утеплювач для вентильованого фасаду

Який утеплювач вибрати для вентильованого фасаду

Беручи до уваги наведене вище, вийде підібрати теплоізолятор з кращими властивостями. Зупинитися можна на одному з двох варіантів. Добре здатні послужити піноплекс і мінеральна вата. Але другий утеплювач здається більш доречним. Незважаючи на те, що мінеральна вата боїться вологи, вона набагато екологічніше піноплекс, а також не перешкоджає проходженню повітряних потоків під вентильованим фасадом. Залишається подбати про те, щоб шару утеплювача була забезпечена якісна гідроізоляція.

Правильно вибравши теплоізоляційний матеріал для вентильованого фасаду, власник споруди забезпечить собі кращі умови проживання. Тому підходити до покупки він зобов'язаний дуже уважно.