Як правильно вибрати осіннє добриво для газону Для того, щоб газон біля будинку був в хорошому стані, необхідно не тільки доглядати за висадженими рослинами, але також дбати про регулярної підгодівлі для грунту.

Особливо важливим у цьому відношенні є осінній період, коли, крім поливання і підстригання, необхідні заходи з підготовки газону до зими. Сюди входить мульчування і профілактика щодо поліпшення трав'яного покриву. Однак, найважливішим заняттям на осінній сезон є внесення спеціальних осінніх добрив.

Як правило, в цей період можуть вноситися такі типи добрив:

1. Фосфорні. Цей тип добрив потрібно вносити два рази: навесні і пізньої осені, напередодні перших морозів. Завдяки фосфору відбувається зміцнення кореневих систем газонних насаджень, що призводить до їх раннього зростання по закінченню зими. Також це дає можливість протягом всього сезону забезпечувати газон достатньою кількістю вологи та поживних компонентів. Фосфорні добрива стимулюють проростання бічних пагонів, що служить до більш стійкого перенесення зимових холодів. Джерелом фосфору в даному випадку виступають добрива комплексного типу, суперфосфат, кісткове борошно. Як правило, заходи із збагаченням фосфором рекомендують проводити не частіше, ніж один раз в 3-4 роки, інакше в грунті може виникнути некорисний надлишок речовини.

2. Калійні. Дуже важливий компонент для повноцінного росту і розвитку газонних культур. Крім осіннього підживлення калійними речовинами, її здійснюють і вегетативний період. Крім додання свіжості і сил, калій сприяє більшій

Як правильно вибрати осіннє добриво для газону
стійкості рослин для несприятливих кліматичних впливів, а також різного роду хвороб. Крім комплексного типу осінніх добрив, даний компонент вносити через калійні сульфати. Калій досить швидко вимивається з грунту, тому вносити його рекомендується, як мінімум, один раз протягом року.

3. Азот. Одна з особливостей азотних добрив – вони сприяють швидкому росту рослин, збільшуючи їх свіжість. Ясна річ, що напередодні зими такий ефект не дуже бажаний, тому восени застосовуються азотні речовини виключно уповільненої дії.

Будь-яка підживлення газону повинна проводиться дуже виважено, з урахуванням хімічного складу ґрунту та особливостей газонних насаджень.