Яким має бути кам'яний паркан на дачі Камінь або цегла, завжди відрізнялися особливою міцністю. Пам'ятаєте казку про трьох поросят? Саме кам'яні стіни не зміг здолати вовк. У новій версії тієї ж історії про нащадків відомих тварин, вовк намагається проникнути в цегляний і будинок і теж залишається з носом.

Втім, який би ви не вибрали матеріал – природний камінь, або створений людиною з глини матеріал, процес укладання майже не відрізняється.

До речі, природний матеріал, добре, гармонує з цеглою, як і www.optilawn.ru з вашим присадибною ділянкою. Тому його можна розбавити. Якщо ми беремо за основу піщаник, кварц або вапняк, що найбільш популярне в наш час, то привести їх у належну форму не складе праці. Головне – робити різкі рухи. Одним ударом кувалдою створювати плоскі грані.

Коли матеріал готовий, місце для споруди потрібно розбирати. Для цього знадобляться мотузки, які потрібно буде натягнути по периметру огорожі для того, щоб в подальшому встановити фундамент. Кладку створюють за допомогою цементного розчину з домішкою піску. Камені кладуть саме на розчин. І так ярус за ярусом.

Щоб паркан не здавався недбалим, засохлий цемент з нього віддирають. Краще для цього використовувати металеву щітку.

Якщо при укладанні каменю ви використовуєте матеріали правильної форми, треба уважно стежити, щоб шви, як поперечні, так і вертикальні змішалися в рядах з однаковою пропорцією. Товщина шва в кам'яній кладці, така ж, як і в цегельній: 12 міліметрів - по вертикалі, і 10 – по горизонталі.

Яким має бути кам'яний паркан на дачі
Яким має бути кам'яний паркан на дачі

У разі, коли камінь має неправильну форму, виконують кладку під затоку або під лопатку. Першу роблять тільки на твердій землі. Вона не дуже поширена, оскільки більше придатна для створення фундаменту забору, ніж самого огородження. Перший створюють ряд з великих каменів приблизно 20 сантиметрів заввишки. Після чого камені, покладені на грунт, забиваються трамбовкою, а щілини, які залишилися між ними засипаються дрібними крихтами каменів. Ряд заливають розчином. І створюють за тим же принципом наступний. Краще кожен ряд перевіряти рейкою.

1. Якщо ви все виконайте правильно, паркан на вашій дачі буде відрізнятися неповторністю і виглядати дуже декоративно.

2. Кладка під лопатку більш популярна. У будь-якому ряду допускаються камені товщиною до 25 сантиметрів.

Щоб підкреслити витонченість самого каменю, краще в додаток до всьому, що ви зробили, обробити шви розшивкою. Але зробити це необхідно, поки розчин не висох. А при укладанні каменю, для більшої надійності, місцями застосовувати арматурі, або металеву сітку. Так що ніякої недоброзичливець, а тим більше вовк в ваш сад не потрапить.