Основні етапи підготовки до монтажу системи опалення Важливою частиною нової опалювальної системи є демонтаж старих трубопроводів і батарей. Після цього важливо правильно провести всі необхідні розрахунки, щоб визначити число нових радіаторів і найбільш оптимальний вид труб: після цього проводиться збірка системи і пайку всіх з'єднань.

Необхідні заходи перед монтажем опалювальної системи:

1. Відключення водопостачання. Відключити стояк не так просто, особливо, коли опалювальний сезон у розпалі. Для цього знадобитися спеціальний дозвіл муніципальних служб, які проводять саме відключення та підключення. Також в процесі подібних робіт іноді потрібно доступ до квартири сусідів, які не завжди налаштовані позитивно в цьому випадку. Іноді бувають ситуації, що справа доходить до суду. Сама послуга відключення водопостачання не безкоштовна, її вартість може коливатися від 500 до 1500 р/год, в залежності від регіону.

2. Підготовка радіаторів. Перед установкою всі радіатори потребують попередньої упаковці, в процесі чого встановлюються заглушки, фітинги та крани Маєвського в наявні отвори. Як правило, вони йдуть вже з силіконовою прокладкою, так що додаткове ущільнення проводити не потрібно.

Основні етапи підготовки до монтажу системи опалення

3. Демонтаж старої системи. Після перекривання стояків проводиться злив води з батарей: для цього на зливний клапан надівається шланг, з виведенням другого кінця на вулицю або в місце зливу в квартирі. Під місце з'єднання клапана і шланга додатково підставляють порожню ємність: якщо відкрити повітряні крани, процес відбувається в рази швидше. Труба, призначена для заміни, глибоко надрізається в двох місцях: між ними має бути від 5 до 15 см відстані. Далі за допомогою газового ключа проводять виламування ділянки, так як якщо різати до кінця, диск пилки може заклинити. Стару трубу важливо прибрати якомога більше – найчастіше мається на увазі відрізок від батареї до розведення на стояку. Після цього стару батарею потрібно зняти, іноді це виходить робити тільки разом з кріпленням. Знявши радіатори, інші частини труб відкручують за допомогою газового ключа: при цьому важливо спостерігати особливу обережність, щоб не пошкодити ті частини, які залишаються. Іноді для цього доводиться прогрівати необхідні ділянки за допомогою паяльної лампи.