Гарний газон - прикраса ландшафту садової ділянки Гарний зелений і ідеально рівний газон – мрія будь-якого власника присадибної ділянки. Але ж прикрасити територію своєї ділянки таким газоном цілком можливо власноруч.

Як це зробити, можна дізнатися з цієї статті.

Отже, початок робіт складається у прибиранні території. Потрібно ретельно очистити ділянку від непотрібних речей, від сміття. Потім ділянку слід вирівняти, але газон цілком можна виконати і з ухилами, все залежить від обраного дизайну всій території саду.

Для посіву насіння газону потрібен живильний грунт, це потрібно враховувати. Тому якщо на території непридатна грунт, тоді потрібно завозити родючий чорнозем, інакше очікуваного результату очікувати не варто. Шар живильного грунту повинен бути не менше 15 див.

Для того щоб під час весняних паводків сходи газону не загинули, обов'язковий хороший дренажний шар. Зробити його потрібно перед засипанням поживного грунту. Складається дренаж з шару щебеню (20 см) і піску (10 см). Природно облаштування дренажу зажадає додаткових витрат, але хороший газон задоволення не з дешевих.

Після того як ділянка вирівняний, потрібно ретельно утрамбувати грунт, тобто зрівняти його. Роблять це для того щоб не утворювалися сліди від підошов взуття на ґрунті. Для укочування застосовують катки ручного типу. Можна закатати грунт підручними засобами, наприклад листом фанери, його потрібно покласти на грунт і наступити на нього.

Коли підготовка грунту завершена, потрібно сіяти насіння газону. Існує кілька різновидів сумішей трав для газону – спортивна, декоративна та паркова. Вибирати потрібну суміш потрібно в залежності від ділянки, де буде експлуатуватися даний газон. Для приватних територій рекомендують вибирати такі суміші, у складі яких більше злакових культур.

Гарний газон - прикраса ландшафту садової ділянки
Гарний газон - прикраса ландшафту садової ділянки

Як правильно розрахувати кількість насіння на обрану територію? Для цього треба площу ділянки під посів газону помножити на кількість насіння, потрібне на 1 квадратний метр. Якщо перевищити потрібну кількість насіння - це призведе до того, що взошедшему газону не вистачить поживних елементів з ґрунту. Сіяти насіння можна руками або ж використовувати сівалку. Бажано сіяти насіння в безвітряну погоду без опадів. Після посадки насіння засипають шаром грунту і вирівнюють. Сіють газон смугами, щоб рівномірно розподілити насіння, так засіявши одну смугу потрібно переходити до наступної, і так далі. Поливають грунт після посіву газону дуже акуратно і не рясно, інакше насіння можуть вимитися з грунту.

Через тиждень після посіву зазвичай вже з'являються паростки. А через місяць можна спостерігати і зелений густий газон.

Посів і вирощування газону процес трудомісткий і вимагає грошових вкладень, але результат витрачених зусиль і грошей виправданий – смарагдовий газон нікого не залишить байдужим.