Як правильно накривати дах профнастилом Профнастил – матеріал, виконаний із сталі і покритий або полімерним, або цинковим складом. Випускається він формі листів. Що стосується розмірів і конфігурацій, то їх на сьогоднішній день з'явилася величезна кількість – саме тому питання правильного вибору стоїть дуже гостро.

Насамперед необхідно зробити правильні заміри – завдяки цьому можна більш-менш точно прорахувати, скільки ж необхідно придбати матеріалу. Обов'язково врахуйте кути нахилу скатів. Якщо вони менше чотирнадцяти градусів, то аркуші слід укладати внапуск, причому він повинен становить двадцять сантиметрів. Якщо кут нахилу більше (до тридцяти градусів), то нахлест можна зробити менше, близько п'ятнадцяти сантиметрів. Для ще більшого нахилу (більше тридцяти градусів) нахлест можна зробити і десять сантиметрів. У разі ж, якщо кут становить менше дванадцяти градусів, то для герметизації найкраще (і потрібно) використовувати силікон.

Крім цього, кути даху прямо впливають на тип обрешітки, яку потрібно встановити. Якщо використовується профнастил марки 20, то каркас слід зробити суцільним; С35 – каркас з кроком в тридцять-п'ятдесят сантиметрів; для С44 – робіть крок не менше, як п'ятдесят сантиметрів. У разі, якщо ви просто вирішили поміняти покриття (старе на нове), то переробляти решетування зовсім не обов'язково. Взагалі, маса в профнастилу зовсім невелика, тому збільшення навантаження на дах не відбудеться.

Для того, щоб кріпити листи цього матеріалу слід використовувати звичайні саморізи для покрівлі – на їх кінці зроблено спеціальне свердло, а під капелюшком розміщена прокладка з неопрену. Гамма кольорів у цих виробів дуже різноманітна, тому вибрати саме той, який потрібний вам – простіше простого. Власне, саморізи слід розташовувати в нижній частині кожної хвилі. Коник покрівлі слід закріпити довгим саморізом (вісім сантиметрів), а решту частини можна закріплювати і більш короткими (чотири-п'ять сантиметрів).

Обов'язково видаліть сталеву стружку, яка залишиться після вкручування шурупів – зробити це можна за допомогою звичайної щітки. Ще одне важливе зауваження – різати листи профнастилу з допомогою болгарки категорично забороняється!

При роботі з цією покрівлею обов'язково треба надягати рукавички і захисний одяг, а при розрізанні листів – спеціальні окуляри. Врахуйте, що листи можуть бути слизькими, тому при пересуванні по даху з великим кутом слід одягти взуття з нековзною підошвою, а краще – закріпити страхувальний трос.