Як правильно вибрати різець по металу Наявність у господарстві токарного верстата в чому полегшує обробку різних металевих елементів. Для цього у продажу пропонуються достатню кількість різців, що відрізняються своїм призначенням і функцією.

Найчастіше застосовуються такі види різців по металу:

1. Відрізний. Однозначно самий затребуваний різцевий інструмент, з допомогою якого виробляється відрізання металевих заготовок. Візуально він дуже примітний, володіючи тонкою ніжкою з твердосплавною напайкою. Дає можливість виробляти відрізання під кутом 90 градусів, а також вирізати канавки невеликої товщини. Існують кілька розмірів відрізного різця, але найбільшою популярністю користується 25/16 мм.

2. Прохідний відігнутий. Призначений для обробки торців заготовок і для зняття фаски. Його відігнутий елемент має злегка огинає заготівлю вигляд. Має дуже пристойний розмірний ряд, від 16/10 мм і до 40/25.

3. Прохідний упорний відігнутий. Зазвичай в каталогах приставка «відігнутий» вживається не завжди, однак це позначення вказує на наявність або відсутність вигину. Дуже затребуваний інструмент в тому випадку, якщо необхідно обробити заготівлю циліндричної форми. Наявність вигину полегшує обточування круглих деталей, знімаючи більше металу за один прийом. Різновидом даного різця є прохідний прямий, призначений для обробки поверхневої частини металевих заготовок.

4. Підрізний відігнутий. Дуже нагадує прохідний упорний, однак, на відміну від нього, оснащений пластиною трикутної форми. Це дозволяє проводити обробку деталей перпендикулярно до обертально напрямку.

5. Зовнішній резьборезы. Служать для нарізування різьби, в основному, метричного типу. Пластина має вигляд списи, її називають відрізний і продають окремо. Виготовляється з різних сплавів, і служить для нарізування зовнішньої різьби на болтах, шпильках і т. п. Також існують різці для оформлення внутрішньої різьби.

Як правильно вибрати різець по металу

6. Розточний для глухих отворів. Виготовляються для розточування отворів глухого типу. Робота з таким інструментом проводиться з торцевої частини, для цього голівці повідомлений спеціальний вигин. Пластини на таких різцях завжди трикутної форми.

7. Розточний для наскрізних отворів. Призначений для розточування всієї порожнини заготовки, при чому довжина державки вказує на можливості інструменту. Зазвичай цей різець застосовується після використання свердла з великим діаметром.