Оформлення колодязя на дачі Колодязь, що встановлюється на дачі, найчастіше розташовується на самому видному місці, тому рекомендується, щоб він відповідав екстер'єру і заданому ландшафтного дизайну.

Оснастити колодязь декором і надати естетичний вигляд – не так вже й складно, але тут найголовнішим завданням є вибір конкретних матеріалів, які будуть відповідати основній житлової будівлі. Щоб встановити колодязь на дачі, в першу чергу необхідно www.aqua-help.ru

Типи колодязів в залежності від конструкції

Російські дачі, найчастіше, оснащені двома типами – шадуфом і класичним сільським.

#10102; Українська криниця. Конструкція проста – шахта з водою і стовпи, на яких фіксується барабан з відром. На одному боці обов'язково є ручка, яка дозволяє накручувати і розкручувати ланцюг.

#10103; Шадуф. На даний момент цей тип колодязя менш поширений, чого не можна було сказати кілька століть тому, коли він був встановлений в кожному дворі. Знаходить застосування шадуф в тому випадку, якщо грунтові води залягають недалеко від землі. Вода черпається з неглибокою шахти за допомогою журавля.

Сільський стиль колодязя

Перш ніж оформляти колодязь, слід для себе вибрати точку опори – сам житловий будинок або стилістика ділянки. Може статися так, що житлова споруда виконана в класичному стилі, а сад у японському. Тут вибрати стиль колодязя допоможе його розташування, в саду – значить в його стилі, біля будинку – аналогічний основним.

Сільський стиль передбачає використання таких будівельних матеріалів, як дерево і камінь, тому колодязь обов'язково повинен бути зроблений з них. Найчастіше зовнішню частину колодязя виготовляють із колод. Щоб імітувати зруб, можна скористатися чотирьох - або шестикутної конструкцією. Облаштовуючи навіс колодязя – покрийте його дах тим же матеріалом, що і на хаті.

Оформлення колодязя на дачі
Якщо на ділянці є дачний будинок, виконаний в давньоруських традиціях, то аналогічного стилю можна побудувати і колодязь, встановивши поруч лавочку. Біля оголовка можна прокласти кам'яну площадку, висадивши поруч з нею класично рослини, що зустрічаються в селах – петунії, чорнобривці, цинії.

Японсько-китайський стиль оформлення колодязя

Такий спосіб декорування зустрічається все дачі на дачних ділянках, так як цей спосіб несе собою гармонію і єднання з природою, що важливо при відпочинку на свіжому повітрі. Колодязь в японській культурі – джерело енергії, якою живляться місцеві жителі, тому варто замислитися про захист води від зовнішніх забруднень – листя і пилу, чого можна домогтися, встановивши навіс. Китайський стиль в якості навісу застосовує міфічних істот, які нібито охороняють колодязь.

Східна культура передбачає застосування в дачному будівництві тільки натуральних каменів, таких як дерево або камінь. Дах колодязя, викладена м'якою черепицею, повинна мати загнуті догори кінці.

Рослини в цьому стилі також відіграють важливу роль. Найчастіше застосовуються хвойні вічнозелені породи, такі як гірська сосна, ялівець або туй.