Таль електрична також носить назву тельфери. В основному на ринку зустрічаються такі вироби російського, болгарського та німецького виготовлення. При покупці потрібно звернути на сертифікати, які підтверджують, що дана електрична таль виконана у відповідності з загальними стандартами.

Таль електрична свого роду вантажопідіймальний апарат, що відноситься до підвісного типу. У комплектації тут є електропривод. За допомогою такого пристосування можна з легкістю здійснити переміщення елементів, як по вертикальній осі, так і по горизонтальних балок. В основному їх широко використовують в складських приміщеннях, відмітна особливість пристрою це розвиток високій швидкості.

Таль даного типу являє собою блок, в якому укладені такі елементи, електродвигун з наявним ротором конусної форми, редуктор, захватный механізм, гак, гальмівний елемент, а також барабан чи зірочки.

Барабан зустрічається в канатних моделях електричної талі. Зірочки ж характерні для ланцюгових моделей. Одним словом можна сказати, що дані пристрої просто незамінні для монтажної діяльності, розвантажувально-навантажувальних робіт. Тобто пристрої даного типу знайшло застосування в усіх технологічних процесах.

Наприклад, електричну таль активно використовують для транспортування сипучих копалин на гірничодобувної підприємстві. Також за їх допомогою здійснюється завантаження в плавильні печі. Крім того, вони здатні пересувати ковші наповнені розплавленими металами.