Народні засоби для боротьби з шкідниками саду Для успішного ведення дачного господарства дуже важливим моментом є захист садових і городніх рослин від різних шкідників і хвороб. Окрім тих коштів, що в широкому асортименті пропонуються в магазинах, існують також народні способи ефективного захисту, для чого застосовуються цілком доступні речовини і продукти.

Найбільш корисні продукти для використання в саду та городі:

1. Сіль. Відмінний засіб для боротьби з небажаною рослинністю. Наприклад, якщо є бажання назавжди позбутися поширеного хрону, можна не проводити трудомістке викопування його коренів: просто зрізають листя, а місце зрізу засипається сіллю. Для захисту плодових рослин від грибка готуватися соляний розчин, обприскуючи гілки до появи нирок. Це ж засіб відмінно підійде для профілактики захворювання борошнистою росою ріпчастої цибулі: в основному, для цього досить одного поливання. В якості підгодівлі соляний розчин застосовується на бурякових грядках.

2. Сода. Застосування харчової соди на дачній ділянці настільки широко, що без неї важко представляється ведення господарства. Дуже корисно обприскування розчином соди виноградних грон, в період їх дозрівання: це не тільки захистить ягоди від шкідників, але і підвищить вміст цукру. Для цього готується розчину у співвідношенні 75 г соди на відро чистої води. Подібний розчин застосовується для обробки будь-якого фруктового дерева: це знищує листогризучих гусениць. Дуже добре допомагає содовий розчин у боротьбі з борошнистою росою, для чого застосовуються профілактичні обприскування рослин. В якості підгодівлі для огірків проти пожовтіння листя використовується водний розчин соди у співвідношенні 1 столова ложка/10 л. Капусту можна посипати сухою содою, відганяючи таким чином гусеницю.

3. Гірчичний порошок. Дуже ефективний засіб в боротьбі зі шкідниками саду та городу, добре замінюючи в цьому відношенні пестициди. Дуже бояться гірчицю слимаки, тому її розсипають між рядами капусти, перцю і хоста. Також гірчицю додають у настоянку проти попелиці, а також застосовують для боротьби з більшістю шкідливих гусениць. Для цих цілей готується розчин 100 г порошку на 10 л води: після настоювання отримане засіб розбавляється 1:1 з водою, з додаванням 40 г мила на кожне відро. Дерева обробляються шляхом обприскування, для чого використовується садовий пульверизатор.

Народні засоби для боротьби з шкідниками саду

4. Кефір. Будь-які молочнокислі продукти дуже ефективні в боротьбі проти патогенних грибкових захворювань, при цьому шкоди оброблюваним рослинам не наноситься. Для цих цілей готується розчин, де 2 л кефіру додаються в відро води.

5. Дріжджі. Відмінно стимулюють зростання садових і городніх культур. За рахунок наявності в складі дріжджів великої кількості поживних речовин відбувається поліпшення ґрунтової мікрофлори і придушення ґрунтових мікроорганізмів. Найчастіше використовується дріжджова підживлення, для чого 1 кг пресованих дріжджів розводять п'ятьма літрами теплої води. Отримана настоянка перед використанням розводиться у воді в співвідношенні 1/10.