Нержавіюча сталь - найкращий спосіб боротьби з корозією Одного разу в 1913 році вчений на прізвище Бреарлі експериментував з різними металами, отримуючи сплави. Він виявив, що при достатньому введенні хрому в сплав зі сталлю, починають виявлятися властивості, що перешкоджають її іржавіння і корозії в атмосферних умовах.

Так з'явилася, тепер вже відома всім, нержавіюча сталь, міцно вписалася в наш індустріальний світ, дозволивши значно підвищити термін експлуатації металевих виробів.

Головною причиною, протистояння нержавіючої сталі корозії є те, що на поверхні металу, що контактує з агресивним середовищем, з'являється тонка погано розчинна плівка. Саме ця плівка надає нержавіючої сталі характерний, знайомий всім блиск і захищає легированное залізо від впливу на нього агресивного кисню, перешкоджаючи реакції окислення.

Постійно розвиваючись, сучасна техніка ставить все нові умови по міцності і стійкості до корозії. На сьогодні існує близько 100 марок нержавіючої сталі. Марки відрізняються за пропорціями і складом, що входять до них елементів, при цьому володіючи різними показниками і властивостями, в залежності від сфери їх застосування.

Нержавіюча сталь, з якої виготовляється круг нержавіючий, це легована сталь зі складним складом, основним легуючим елементом якої є хром. Його вміст у сплаві може доходити до 20%. Крім хрому сплав можуть наситити та іншими елементами для додання йому заданих фізичних і механічних властивостей. Нікель, магній, титан, кобальт, молібден – ось ті метали, найбільш часто використовувані в нержавіючих сплавах. Чим більше вміст хрому в сплаві, тим вища стійкість до корозії. Так для забезпечення нержавіючого ефекту в звичайних умовах достатньо всього 12% хрому, а для більш агресивних середовищ, наприклад для нафтопроводу або при впливі різних лугів на даний сплав, вмісту хрому підвищують до 17%. Найбільшого поширення набула хромонікелева сталь. Вона містить 18% хрому і 9% нікелю. Вона має велику пластичність, міцність, корозійну стійкість і користується популярністю у технічній сфері.

Необхідно проявляти увагу при експлуатації нержавіючої сталі, так як при всій своїй надійності, нержавіюча сталь може втратити свої якості при використанні її поза рамками, встановлених виробником. Наприклад, при впливі на неї надмірно високої температури або при приміщенні стали занадто агресивне оточення виникає ймовірність, так званої міжкристалітної корозії. При пропусканні по сплаву високих струмів, з'являється локальна корозія в місцях зіткнення з провідником. При тривалому контакті з іншим металом, наприклад при стикуванні з таким матеріалом, як труба мідна або алюмінієва, можлива дифузійна корозія в місці стику.

У нашому сучасному світі, вироби з нержавіючої сталі можна зустріти практично скрізь: столовий посуд, ріжучий інструмент, різні ємності, автомобільні диски, ручки, засувки, заклепки, монети – цей список можна продовжувати. Погляньте самі – нержавіюча сталь всюди. Вона кращий засіб боротьби з корозією. Вироби з неї надійні і довговічні. Вона радує нас своїм блиском і гарантує захист від іржі.