Види фанери і її переваги перед іншими матеріалами Фанера є одним з найбільш популярних пиломатеріалів, доступних на будівельному ринку, яка відрізняється багатьма перевагами, порівняно з іншими виробами.

Цей матеріал багато вважають відмінною заміною натуральної деревини, яка на даний момент не тільки рідкісне, але і високооплачувана. До того ж, багато експлуатаційні характеристики роблять цей матеріал, в деяких моментах, кращим, порівняно з тією самою деревиною. www.srub-sosna.ru зараз можна на сайті торгово-будівельної компанії «Сибірська сосна».

Види фанери і її переваги перед іншими матеріалами

Переваги фанери

Фанерні листи знаходять широкий спектр застосування, що пов'язано в першу чергу з тим, що їх можна комбінувати з багатьма оздоблювальними матеріалами. Обробляти поверхні фанерою – досить проста задача, крім цього, такий матеріал не вимагає складного подальшого догляду.
Головна відмінність фанери від справжньої деревини полягає в тому, що вона може бути використана при будь-яких температурах, до того ж, вона легко переносить вплив вологи і багатьох миючих засобів.

Відмінні експлуатаційні характеристики матеріалу пояснюються спосіб його виробництва. Фанерний лист – це, по суті, тонко склеєні між собою шари деревини, які називаються шпоном. Один аркуш фанери, в обов'язковому порядку повинен мати непарну кількість шарів, що дозволяє дотримуватися симетричності відносно центрального шару. Завдяки даній симетрії і досягаються високі міцнісні характеристики, стійкість матеріалу до різних навантажень і тривалий експлуатаційний термін.

Варто також зазначити, що в кожному шарі шпону деревні волокна спрямовані перпендикулярно по відношенню до наступного шару. Проте, зустрічаються певні види матеріалу, де волокна можуть бути спрямовані і зовсім різноманітно, в слідстві чого фанера відрізняється стійкістю до скручиваниям, вигинів і іншим впливам. Якщо фанерний лист передбачається використовувати для зовнішньої обробки фасаду будівлі, то важливо, щоб кожен шар матеріалу був склеєний особливий вологостійким клеєм.

На даний момент, на ринку будівельних матеріалів можна зустріти не тільки листову фанеру, але і вироби, представлені у вигляді окремих панелей. Звичайно, фанера може бути використана в різних сферах, однак, її головна область застосування – роботи по облицюванню, а що стосується панелей, то вони використовуються для виготовлення різних перегородок. Крім цього, відзначимо, що даний будматеріал актуальний і в меблевому виробництві, виготовленні дверей, полиць і інших деталей (в цьому випадку фанера додатково покривається особливим видом шпону). До достоїнств матеріалу також можна віднести той факт, що фанера – екологічно чисте виріб, завдяки чому її активно застосовують при облаштуванні дитячих кімнат і в будинках, де проживають алергіки.

Зараз фанера доступна декількох видів, серед яких:

• березова. Її головне достоїнство – найбільш високі показники міцності, внаслідок чого її застосовують у тих випадках, коли потрібно витримати максимальне навантаження;

• хвойна. Актуальна в тих ситуаціях, де необхідно домогтися поєднання високої міцності з низькою вагою;

• ламінована. Поверхня такого матеріалу додатково обробляється, з-за чого фанера відрізняється стійкістю до природних і хімічних впливів.