Найпростіший спосіб утеплення екрану на балконі Балконних екраном називають простінок між віконним блоком і підлогою, і саме він є найбільш вразливим місцем для зовнішніх кліматичних впливів. Напевно, будь-якій людині доводилося бачити покриту чорнотою і цвіллю зовнішню стінку балкона в тепле час, а памороззю – в холодні зими.

Подібні явища мають не тільки негативний декоративне враження: холод і вогкість таким чином в значній мірі починають впливати і на інше простір балкона. Для вирішення подібної проблеми досить використовують модне зовнішнє утеплення стін, із залученням монтажників-висотників.

Однак не всім такий метод по кишені, тому запропонуємо більш недорогий, але досить поширений варіант, який представляє собою застосування внутрішнього утеплювача, з подальшим оформленням вагонкою:

1. Підготовка підстави. Як правило, внутрішня поверхня екрану несе на собі всі наслідки значних перепадів температури, що супроводжуються частим утворенням конденсату. Все це призводить до пошкодження обробки, та до утворення грибка і цвілі. Тому краще всього зняти всю стару обробку до бетону, а основа обробити гідрофобної протигрибкової грунтовкою. В радянські часи досить часто екрани обкладали кахлем або фарбували олійною фарбою: особливо балкон це не улепляло, однак подібна обробка досить добре переносила всі кліматичні перепади. Тому, якщо екран декорований подібним чином, обробку можна залишити, просто почистивши її від бруду.

2. Монтаж обрешітки. Для цього закуповується необхідне число дерев'яної рейки: так як екрани найчастіше обшиваються вагонкою у поперечному напрямку, то потрібно три поздовжніх суцільних направляючих (верх, середина і низ), і торцеві боковушки. Зручніше спочатку вирізати і прикріпити боковушки, а вже від них зробити замір для поздовжніх рейок. Товщина направляючих орієнтується в цьому відношенні на товщину плит утеплювача, для середніх широт цілком достатньо пінопласту або пінополістиролу в 20 мм. Для зручності монтажу в рейках спочатку робляться отвори через кожні 30-40 см, а потім з ним робиться розмітка на екрані: свердління підстави здійснюється за допомогою перфоратора.

Найпростіший спосіб утеплення екрану на балконі

3. Укладання утеплювача. Плити пінопласту приклеюються в ніші між латами на спеціальний клей. Для цього підійде звичайна паста у відрах на основі ПВА, так як утеплювач все одно додатково зафіксується вагонкою. Саме тому бажано підбирати товщину монтажних планок під товщину утеплюючих плит.

4. Монтаж вагонки. Що стосується вагонки, то її тип підбирається в залежності від умов експлуатації: якщо на балконі часто сушитися білизну, то краще віддати перевагу пластикового матеріалу. Якщо ж балкон використовується в якості сухого складу або продовження квартири, то краще всього застосувати вагонку-МДФ, зважаючи на її більшої невибагливості, порівняно з дерев'яною.