Особливості фарбування шиферу Шиферні покрівлі не так давно займали провідне місце в заміському та дачному будівництві, завдяки легкому монтажу та порівняльної дешевизни. Бурхливий розвиток будівельних технологій і матеріалів злегка потіснило позицію шиферу, проте він до цих сьогодні дуже часто застосовується, відрізняючись водостійкістю, морозостійкістю і пожежобезпечність.

Проте в процесі експлуатації шифер з часом починає покриватися мікротріщинами і мохом, особливо на північних схилах. Один із способів, щоб продовжити термін служби такої покрівлі, паралельно зберігши її зовнішній вигляд, є застосування спеціальних фарб.

Для фарбування шиферу рекомендується застосовувати наступні види матеріалу:

1. Акрилова фарба. Наноситься тільки поверх спеціального шару грунтовки, добре захищаючи поверхню шиферу від вбирання води з'явилися мікротріщини. Повідомляє покрівлі велику обтічність для осадових вод, що особливо актуально для плоских чи малих скатів. Покрита такою красою дах в зимовий час помітно швидше звільняється від снігового покриву, що помітно знижує навантаження на покрівельну конструкцію.

2. Емаль для шиферу. Цей швидкосохнучий матеріал містить значний відсоток зв'язувальних речовин, що сприяє утворенню дуже гладкою плівки. Шиферна емаль відмінно відштовхує воду і протистоїть впливу ультрафіолетового освітлення завдяки свій значній міцності.

3. Рідкий пластик. Головна перевага такого матеріалу – його дешевизна: по всім іншим параметрам він помітно поступається вищеназваним фарбам, і особливо – щодо шкідливості для здоров'я.

Особливості фарбування шиферу

Фарбу для шиферу виробляють досить багато компаній, але найбільше цінується німецький і фінська матеріал, що містить додаткові присадки проти грибка і цвілі. Краще всього проводити фарбування шиферу ще до його установки на покрівлю, так як після монтажу зробити це буде значно важче. Якщо мова йде про старої покрівлі, то перед фарбуванням проводиться обов'язкова ревізія її стану. Всі листи з тріщинами або ушкодженнями підлягають заміні на нові. З цілих аркушів необхідно прибрати темний зеленуватий наліт, що утворюється в процесі експлуатації шиферної покрівлі різними грибками і лишайниками. Для цього може бути використана металева щітка, або електричний інструмент, оснащений спеціальною чистячою насадкою: найчастіше для цього застосовують дриль або болгарку. Очищена поверхня обов'язково підлягає обробці спеціальної антисептичної рідиною, для профілактики повторного появи нальоту.