Особливості блоків з арболіту Коли настає момент довгоочікуваного будівництва дачного будиночка, кожна людина неминуче зштовхнеться з масою пропозицій з чого будувати. Сучасний будівельний ринок рясніє багатьма новомодними матеріалами і для цього.

Але є такі, які вже пройшли певний випробування часом, довівши свою спроможність. До їх числа відноситься арболіт, відомий також під назвою деревобетон. Його виготовляють шляхом змішування подрібненої деревини і бетону. При цьому дерев'яна тріска стандартизованого розміру рівномірно розподіляється в бетонному розчині, що призводить до розкішного якості одержуваного матеріалу. Арболіт випускають у блокової фасування різних розмірів, в залежності від специфіки його застосування.

Виходячи з властивостей вхідних в нього компонентів, матеріал володіє цілим рядом переваг, порівняно зі своїми конкурентами:

1. Міцний і довговічний. Важливі характеристики, які придбаваються зведеними з арболіту будівлями. При цьому маса блоків деревобетона набагато нижче, ніж у багатьох інших однотипних матеріалів, що дозволяє зменшити навантаження на фундамент і знизити витрати на транспортування. Незважаючи на малу вагу, арболіт здатний витримувати значні навантаження, що дозволяє застосовувати його в несучих елементах при зведенні дач і садиб. При цьому усадка споруди фактично відсутня. Показник довговічності деревобетона склався з стійкості бетону до гниття, а дерева – до крошіння. Стійкий матеріал до впливу біологічного пошкодження грибками і цвіллю.

2. Відмінно утримує тепло. За ступенем теплоізоляції арболіт випереджає багато блокові матеріали, наприклад, газобетон або цегла. Кладка деревобетона шириною 40 см здатна забезпечити затишок навіть в умовах холодних кліматичних зон, не потребуючи додаткового утеплення.

3. Не містить шкідливих для здоров'я компонентів. Деревина і бетон самі по собі є екологічно чистими матеріалами, тому арболітові будинки відрізняються гарним внутрішнім мікрокліматом, не виділяючи в атмосферу ніяких токсинів.

4. Добре протистоїть шуму. Завдяки порам і деревині, забезпечується гарне поглинання звукових хвиль. Цьому сприяє різна щільність внутрішніх компонентів.

Особливості блоків з арболіту

5. Не горить. Наявність цементу зберігає деревне компонент від загорянь навіть при прямому впливі полум'я.

На підстави з деревобетона відмінно лягає штукатурка і шпаклівка. Арболітові блоки легко обробляти, в тому числі різати, що дає можливість досягати незвичних конфігурацій при зведенні стін і перегородок.