Застосування будівельного гіпсу
Сіруватий або білий порошок тонкого помелу, який виходить з природного гіпсу, тобто гіпсового каменю, називається будівельним гіпсом. Будівельний гіпс отримують при температурі 140-190 градусів Цельсія шляхом випалень.

Це речовина швидко твердне і швидко схватывающееся. Такий гіпс застосовують, як правило, для форм, відливок, виробів гіпсобетону, штукатурних робіт, гіпсових будівельних виробів, або в якості добавки до таких в'яжучим речовин, якими є цемент або вапно. Також lotos-com.ru інакше ще називають алебастр.

Застосування будівельного гіпсу

Він є єдиним в'язкою речовиною, збільшується і розширюється в обсязі до одного відсотка в процесі твердіння. У той час як цемент і вапняне тісто дають твердіння значну усадку. Швидке схоплювання будівельних гіпсових розчинів зручно не завжди. Тому, для того щоб уповільнити тужавлення в гіпс іноді додають глиняний або вапняний розчин.

Також може бути застосований спеціальний сповільнювач з розчину бури. Затверділий гіпс має відносно низьку щільність і характеризується високою міцністю. Цей будівельний матеріал, в порівнянні з затверділим цементом, в два рази легше. Він істотно менше теплопроводен. Розчин з гіпсу, як правило, готують невеликими порціями.

Ці порції повинні бути протягом кілька хвилин використані. Гіпс, також як і цемент, слід зберігати в міцних поліетиленових мішках, в сухому приміщенні, на висоті 30-50 сантиметрів від землі. По закінченні гарантійного терміну, навіть при правильному зберіганні, будівельний гіпс може втратити свої властивості.