Переваги оцинкованої труби Незважаючи на зростаючу популярність останнім часом поліпропіленових, поліетиленових і металопластикових труб, при монтажі будь-якої серйозної трубопровідної використовуються труби з металу.

Це пояснюється їх високою стійкістю до високих температур і значного тиску, чим не можуть похвалитися більш сучасні аналоги. Особливо в цьому відношенні хороша оцинкована труба, адже при її виготовленні, завдяки спеціальному покриттю, практично вдалося подолати головний недолік металевих труб – їх схильність корозії.

Якщо порівнювати труби з оцинкованої сталі з іншими різновидами цього виробу, то можна виділити цілий ряд переваг:

1. Міцність. В цьому відношенні оцинкована труба явно перевершує пластикову, яку можна легко пошкодити будь-яким гострим предметом. Металевий виріб вирізняється високою стійкістю до будь-якого механічного пошкодження.

2. Стабільність розмірів. Володіють малою показником коефіцієнта температурного розширення. Особливо це цінно в системах опалення та подачі гарячої води і пари. Пластик в цьому відношенні більш піддатливою, не дуже добре переносячи як внутрішнє, так і зовнішнє нагрівання.

3. Стійкість до значним показником внутритрубного тиску. Сучасні полімерні вироби цим похвалитися не можуть, справляючись лише з незначними показниками.

4. Опірність корозії. В цьому відношенні оцинковані труби перевершують будь-які інші труби з металу. Пластик в цьому відношенні поза конкуренцією.

5. Антісептічность. Завдяки властивостям цинку при проходженні через таку трубу гинуть багато хвороботворні мікроорганізми.

Що стосується різновидів оцинкованих труб, то зустрічаються чотири їх види:

• Водогазопровідні. Досить якісні вироби, що застосовуються для подачі води або газу усередині приміщень. Довжина такої труби може коливатися в розрізі 4-12 метрів.

• Електрозварні. Матеріалом для її виготовлення слугує звичайна сталь, а область застосування зводиться до використання в конструкціях невідповідального типу.

Переваги оцинкованої труби

• Профільні. Головне її своєрідність – це незвичайність форми перерізу. В таких трубах вона може бути квадратною або прямокутною. З розмірами сторін від 10 до 150 мм.

• Безшовні. Це оцинковане виробу відрізняється значним универсалізмом у використанні, що обумовлено застосуванням при його виготовленні вуглецевого або легованого типу сталі.