Промисловий зворотний осмос Промислова система зворотного осмосу є обладнанням, необхідним для того, щоб очищати води у великих масштабах. Завдяки подібним установок повністю дезінфікується вода, з її складу видаляються солі, метали, фтор і натрій.

У результаті виходить рідина, яка не має будь-яких домішок. Саме про особливості такого обладнання піде мова нижче. Системи водопідготовки для будь-якого виробництва можна подивитися на сайті компанії «Перша Вода».

Промисловий зворотний осмос

Ця технологія успішно себе зарекомендувала на тих підприємствах, де необхідно використання очищеної води. Що стосується робочого принципу обладнання, що воно таке. Спершу готують воду і її під високим тиском подають в очисну систему. Сама конструкція в собі має безліч пористих мембран, завдання яких – пропустити лише воду, затримуючи при цьому будь-які домішки.

Після обробки вода поділяється на такі складові:

• концентрат – рідина з забрудненнями і різними домішками. Подібний розсіл використовують у рецеркуляции або зливають у каналізаційну систему;

• фільтрат – така вода є очищеної і не має ніяких домішок. Знаходить застосування на виробництвах або для побутових цілей.

Варто зазначити, що перш ніж пропустити рідина через систему зворотного осмосу, слід заздалегідь підготувати воду, очистити її від механічних домішок і умягчить. В іншому випадку має місце обробка, коли дозуються спеціальні антискаланты. Саме з цієї причини дане обладнання працює в парі з іншими фільтруючими системами.

Яких видів бувають системи зворотного осмосу

На даний момент чимало виробників випускають такі системи, де у кожної свої особливості:

• малопродуктивні – очищають рідина зі швидкістю від 20 до 450 літрів протягом години. Подібне обладнання передбачає один корпус, в якому містяться всі необхідні елементи. Такі прилади найчастіше встановлюються на невеликих підприємствах, яким не так часто потрібно очищена вода;

• середньопродуктивні – такі системи складаються з двох або більшої кількості корпусів, де вони розташовуються послідовно або паралельно. Подібні установки успішно очищають велику кількість води з паралельною демінералізацією;

• високопродуктивні – як і у випадку з обладнанням середньої продуктивності, складається з двох або більше корпусів. Звичайно, такі системи є більш дорогими, проте, з часом вони повністю окупаються завдяки мінімізації витрат води та зниження споживання електроенергії. Використавши таку систему, відсоток концентрату не перевищує 25 %.

Варто зазначити, що неважливо, який саме пристрій використовується, кожна система вимагає очищення час від часу. З часом продуктивність установок може знижуватися, тому потрібне проведення хімічного очищення всіх складових, в результаті чого подовжується експлуатаційний термін самої системи.