Штукатурні роботи важлива стадія ремонту Дуже багато власників, які вирішили провести у себе в квартирі ремонтні роботи, зазвичай продумують майбутній дизайн свого житла до дрібниць, але, при цьому, абсолютно не приділяють належної уваги заходам, пов'язаним з попередньою підготовкою поверхонь.

Адже як показує практика, якість будь-якого ремонту безпосередньо залежить саме від правильності виконання чорнової обробки.

Однією з найбільш важливих і, одночасно з цим, досить трудомістких стадій такої попередньої підготовки, звичайно ж, є безпосередньо самі штукатурні роботи. Адже саме від того, наскільки грамотно і якісно поштукатурені стіни, зазвичай залежить дуже багато, в тому числі і якість самої фінішної обробки.

Що стосується самої технології нанесення штукатурки, то дана процедура може виконуватися як ручним, так і машинним способом. Тут, правда, відразу слід зазначити, що хоча перший метод і займає набагато більший обсяг часу і відрізняється своєю особливою трудомісткістю, він, звичайно ж, є набагато більш ефективним, оскільки штукатурка, в подібній ситуації, сохне набагато швидше і, до того ж, виходить максимально високоякісною.

Різновиди сумішей для виконання штукатурних робіт

Штукатурні роботи важлива стадія ремонту
Якщо говорити про самих штукатурних сумішах, призначених для виконання внутрішніх опоряджувальних робіт, то вони сьогодні представлені на ринку в декількох різних видах. При підборі найбільш підходящої суміші, перш за все, необхідно обов'язково виходити з особливостей безпосередньо самого приміщення, де будуть здійснюватися штукатурні роботи. Так, наприклад, для кімнат з підвищеним показником вологості, найбільш оптимальним рішенням вважаються вапняно-цементні, штукатурні суміші, які також ідеально підходять для застосування в приміщеннях, де постійно присутній ризик випадкового механічного ушкодження стін.

В кімнатах з нормальним показником вологості, найчастіше використовують спеціальні гіпсові суміші. Штукатурка подібного типу дозволяє робити будь-які поверхні абсолютно ідеально рівними і гладкими, навіть без додаткового шпатлювання і грунтування. Після нанесення такої суміші, стіни практично відразу ж стають повністю готовими до фінішного фарбування. Крім того, для обробки досить сухих приміщень також можна застосовувати і особливі полімерні суміші, правда, всі робочі поверхні, в подібній ситуації, повинні обов'язково бути максимально рівними.

Досить часто, при виробництві ремонтних робіт, дуже багато власники також воліють користуватися і так званої сухою штукатуркою, що припускає застосування листового гіпсокартону. Головна особливість такої методики полягає в тому, що фінішну обробку, в подібній ситуації, можна буде здійснювати відразу ж після обшивки поверхонь гіпсокартоном.