Різновиди дров для лазні Незважаючи на появу газових і електричних печей для лазні вічною класикою залишаються дров'яні. Адже крім високої температури вони можуть давати цілющий аромат і пар, при чому, в залежності від породи використовуються дров ці показники можуть різнитися.

Щоб допомогти вибрати найбільш підходящі дрова для лазні, існує список з їх характеристиками:

1. Хвойні. Під час протопки лазні такими дровами її наповнює аромат хвої, що дуже корисно для здоров'я, особливо для органів дихання. Хвойні дрова відрізняються рівномірним горінням, тривалим утриманням спека, і вугіллям хорошої якості. Горіння даних дров характерним потріскуванням і щирій, внаслідок значного вмісту смоли. Особливо в цьому відношенні виділяються дрова з сосни, щодо вмісту смоли перевершують паливо з ялини. Найменше смоли модрини, проте слід врахувати, що при горінні цієї породи відсоток виділяється чадного газу дуже великий: тому своєчасне закривання заслінки печі є обов'язковою умовою.

2. Плодові. Як правило, в цей перелік входить вишневі, грушеві, яблуневі, сливові і інші подібні дрова. Характерні хорошим горінням, що супроводжується виділенням легкого приємного аромату. Особливо добре застосовувати цю різновид при здійсненні пасивного польоту: дрова з яблуні мають набольшую термоотдачу і найменшу кількість диму. Звичайна річ у таких ситуаціях застосовувати різні ароматні олії.

3. Осикові. Не дуже вдалий варіант, так як розпалюються погано, горять швидко, спека виділяють мало. Єдиний плюс – це дуже великі язики полум'я без змісту кіптяви, що використовується для прочищення димоходів.

4. Вільхові. Відмінні дрова для лазні, высушка проводиться дуже просто, без застосування особливих технологій. Відрізняються швидким разгоранием, відмінним жаром і практично повною відсутністю диму з-за малої смолянистости. Ароматні випаровування вільхових дров служать дієвим методом проти застуди, даючи відмінний заряд бадьорості. Вільхові дрова дуже хороші при здійснення копчення або пожарки шашлику.

5. Липові. Характеризуються повільним разгоранием і стійким жаром. Здавна помічено лікувальні властивості истопленных липою лазень, для посилення яких в жаровню додають мед. Липові дрова зберігаються не довго, але є найкращим варіантом для розтоплення.

Різновиди дров для лазні

6. Дубові. Відносяться до розряду особливо престижних, маючи найбільшу тривалість горіння, з виділенням великої кількості тепла. При цьому терпкий аромат лісу в истопленной дубом бані дуже благотворно впливає на різні хронічні захворювання.

7. Березові. Жар з таких дров має специфіку дезінфікувати приміщення лазні, наповнюючи його легким запашною парою. При горінні березових дров виділяється велика кількість дьогтю, смоли, змащувальні дымоотводы: це сприяє збільшенню їх пожежної безпеки.