Які камені для лазні вибрати Якість функціонування парної багато в чому залежить від того, що міститься в кам'янці. Однак не варто всерйоз сприймати поради, що для її наповнення досить назбирати відповідних за формою і розміром каменів де-небудь поблизу: з-за хорошою поглинання вони можуть містити небезпечні для здоров'я речовини, що неодмінно позначиться в процесі експлуатації.

Тому краще не ризикувати, а купувати даний матеріал в спеціальних магазинах – дана трата фінансів окупитися сторицею.

Що стосується видів каменів для лазні, то перш за все слід звернути увагу на такі породи:

1. Жадеїт. Відноситься до напівкоштовних каменів, відрізняючись значною корисністю для здоров'я. Жадеїт зміцнює нервову систему, Жадеїт дуже щільний камінь з хорошою теплоємність і низьким відсотком вбирання вологи. Служать такі камені дуже довго, що пояснює їх величезну популярність у власників лазень.

2. Талькохлорит. Має високий коефіцієнт термостійкості (+1000 і більше градусів). Позитивний вплив на здоров'я людини проявляється в зниженні артеріального тиску, поліпшення дихальних функцій і кровообігу. Властивості талькохлорита дуже нагадують термос, що проявляється в хорошому утриманні тепла і холоду. Після нагрівання така піч виділяє теплову енергії протягом 24 годин, без порушення режиму вологості в приміщенні.

3. Габро. Камінь чорного кольору і твердої структури, з малим вбирання води і відмінним теплопоглинанням. Відноситься до матеріалів з невисокою вартістю, що пояснює його застосування не тільки для облаштування лазень, але і в якості будівельного матеріалу.

4. Малиновий кварцит. Найбільш відповідний варіант для використання в лазнях. Дуже міцний, екологічно безпечний матеріал, здатний протистояти значним нагреваниям (+2700 градусів). Завдяки зовнішній красі малиновий кварцит часто застосовується в якості декорує матеріалу усередині лазень. Володіє значним оздоровчим ефектом, виділяючи інфрачервоне випромінювання

5. Білий кварц. Його ще називають «банним каменем» із-за здатності витримувати значні нагрівання. Відрізняється унікальною властивістю після швидкого охолодження виділяти озон, що володіє цілющими властивостями: це дуже омолоджуюче впливає на організм. Завдяки озоновому ефекту лазня з білого кварцу буде обогащающе діяти на кров і очищати легені, при чому цей ефект здатний утримуватися кілька днів.

Які камені для лазні вибрати

6. Перидотит. Виділяється наявністю багатої колірної гами і повною відсутністю шкідливих для здоров'я компонентів. Завдяки високій теплоємності перидотит використовується в основному в якості першого шару на дні кам'янки, поверх якого укладаються камені з цілющими властивостями.

7. Базальт. Характеризується щільністю структури та високим відсотком накопичення тепла. Відноситься до порід вулканічного походження.