Як зробити роботу з болгаркою безпечної Використання кутової шліфувальної машинки під час будівельних і ремонтних робіт дозволяє на місці обрізати практично будь-які матеріали, використовуючи для цих цілей абразивні круги.

Унаслідок високої швидкості обертання дисків і наявності дуже гострих кромок, до заходів безпеки при роботі з болгаркою слід ставитися з особливою уважністю, так як у разі отримання травм таким способом предостатньо.

Рекомендації щодо безпечного эксплуатированию болгарки:

1. Наявність захисного кожуха. Якщо цей елемент на інструменті відсутня, використовувати його заборонено. Справа в тому, що багатообертний диск в роботі практично невидимий, і тому існує реальна небезпека необережного дотику до нього.

2. Індивідуальна захист. У першу чергу це стосується захисту для очей, для чого найчастіше використовуються товсті пластикові окуляри, що мають м'яку плотноприлегающую окантовку. Якщо знехтувати цим заходом захисту, можна отримати небезпечну травму ока внаслідок розлітається з великою швидкістю розпеченій дрібної стружки або бетонних частинок. Крім очі, бажано також захистити руки за допомогою щільних будівельних рукавичок: наявність високої взуття і щільною спецодягу теж не буде зайвою, для захисту від іскор, що розлітаються.

3. Надійність кріплення деталі. Дуже важливо надійно закріплювати разрезаемые предмети: дуже важливо, щоб вони не вібрували. Якщо деталь при роботі буде рухатися, це часто призводить до заклинювання ріжучого інструменту: як результат – різкий сильний ривок і непередбачувані наслідки. В ідеалі заготівля повинна бути закріплена у лещатах.

Як зробити роботу з болгаркою безпечної

4. Застосування за призначенням. Якщо використовувати болгарку для порізки деревини, гуми і інших в'язких еластичних матеріалів, майже у всіх випадках відбувається заклинювання. Особливо в такому випадку небезпечні дерев'яні армуючі вставки в бетонних плитах, тому дуже важливо дотримуватися заходів обережності, використовуючи інструмент лише за призначенням. Помилкою є також натиснення на болгарку з зусиллям, для прискорення процесу: досить часто диск при цьому ламається.

5. Правильна робота. Дуже важливо здійснювати порізку болгаркою в напрямку від себе: в такому разі заклинювання більш безпечно, так як інструмент відлітає від людини. Позиція тіла під час здійснення розрізання повинна бути максимально зручною. Поспіх у роботі з болгаркою не повинна мати місце і в процесі здійснення реза важливо не відволікатися на інші дія – підтягування кабелю, перестановка деталі і т. п. При цьому будь-яка зміна операції має здійснюватися через вимкнення машинки.