Будинок за містом опалення Лише відносно недавно опалювальні системи, що встановлюються в приватних будинках, почали активно розвиватися й удосконалюватися. Буквально два-три десятки років тому будинку було прийнято топити самими звичайними печами.

Класичним варіантом було також присутність твердопаливного котла.

Саме на цьому і базувалося нагрівання повітря в будинку. В ті часи існувало величезне різноманіття видів печей, що, втім, не виключало незручностей в користуванні будь-який з різновидів. В першу чергу проблема полягала в тому, що піч могла нагріти лише тільки те приміщення, в якому вона сама перебувала. Людина, в свою чергу, намагався винайти метод доставки тепла у всі ті приміщення, які йому були потрібні теплими.

Першим рішенням проблеми стали котли – pechibani.by і вугільні. Це були максимально прості опалювальні системи, однак етап модернізації не обійшовся без цікавих нововведень і доопрацювань. Як це не дивно, головна заслуга належить тут не іменитому інженеру, який зміг з нуля створити щось особливе. Позитивний результат був досягнутий як сумарний досвід слюсарів і зварювальників, сантехніків, які працювали треба опалювальними системами, намагаючись їх поліпшити.

Будинок за містом опалення
Перше народне пристосування, яке швидко набуло широкого поширення – це така піч, зварена з металу, всередину топки якої був поставлений теплообмінник. Для збору опалювальної системи використовували туби з металу, які зварювали, муфти, радіатори, зроблені з чавуну. Останні нерідко замінювалися варными регістрами.

Нова опалювальна система функціонувала, базуючись на рециркуляції в природному режимі нагрітої рідини. Теплоносієм тут була звичайнісінька вода, яка в котлі прогрівалася до заданого рівня, звідки піднімалася вгору і по горизонтальних трубах переміщалася в регістри, радіатори. Останні при цьому зігрівалися і тепло передавалося навколишньому повітрю.

Тим самим нагрівався людський дім. При природному рівні тиску вода покидала радіатори, переміщаючись в зворотну систему, звідки поверталася в котел – вже повністю охолола і готовий до нового циклу. Описана система отримала назву відкритої, якій властива природна рециркуляція.

Описаний варіант опалювальної системи зобов'язував при монтажі враховувати ряд значущих вимог та параметрів, а експлуатаційний період був пов'язаний з певними недоліками. Приміром, у системі не було абсолютно нічого автоматичного, не було передбачено управління, і нерідко вода всередині просто-напросто закипала. Людина, у якого вдома стояла така система, був просто зобов'язаний дуже акуратно вибирати, як багато палива витрачати, щоб уникнути проблем, при цьому підтримувати температуру на оптимальному рівні.

Але і це не єдина складність. Приміром, обов'язково повинен бути присутнім розширювальний бак – його монтували у верхній точці системи. Функцій на нього покладалося дві. Він міг витягти з системи повітря, а за потреби – підживити її рідиною. Втім, описані недоліки не були каменем спотикання для використання системи, а майстри, в свою чергу, прагнули до того, аби її вдосконалити.

Будинок за містом опалення
Масштабна газифікація країни стала справжнім проривом на ринку опалювальних систем, адже тепер доступ до цього ресурсу отримали жителі навіть невеликих сіл і селищ. На ринку з'явилися опалювальні котли, що працюють від газу.

Перший час автоматика систем була мінімальною, тим не менше, її вистачало, щоб підтримувати постійне опалення будинку без безпосереднього контролю і уваги власника будівлі. Дана система постійно удосконалювалася, розроблялися нові підходи, пропонувалися нововведення, проте недоліків і тут було не уникнути.

Компанії-виробники обладнання на місці не стояли, але прагнули запропонувати клієнтам найбільш потужні і розумні моделі. Досить швидко в нашій країні був налагоджений випуск повністю автоматизованих систем, у яких присутні датчики температури.

Котли ставали все краще, складніше і ефективніше. Іноземні компанії зацікавилися ринку нашої країни, на прилавках стали доступні імпортні вироби. Отже, сьогодні не складе труднощів придбати систему для звершено будь-якого палива, різного рівня автоматизації та ефективності.