Технічні особливості та застосування термодеревини Деревина є одним з найдавніших матеріалів, використовуваних в будівництві. Її відрізняє простота обробка, досить невелику вагу і виняткова нешкідливість для навколишнього середовища.

Однак, цей будівельний матеріал має також свої недоліки, і головний з них – це схильність до гниття внаслідок поганої опірності до впливу вологи. Щоб вирішитице питання, сучасна промисловість застосовує спеціальну обробку високою температурою і тиском, в результаті чого частково втрачаються найбільш вразливі компоненти деревини – целюлоза та смоли, а сама речовина частково кристалізується. Отриманий термомодифікований матеріал отримав назву «термодеревина».

До переваг термодеревини можна віднести:

1. Тривалий термін служби. Завдяки термомодіфікаціі довговічність матеріалу збільшується майже в двадцять разів. Це досягається завдяки розпаду полісахаридів, які є живильним середовищем для шкідливих комах і мікроорганізмів.

2. Пожежна безпека. Порівняно зі звичайною деревиною, модифікована більш щільна і тверда, що призводить до дуже повільного спалаху в разі прямого контакту з вогнем.

3. Міцність. За цим показником термодеревина перевершує той же ламінат, подряпати або пошкодити її досить непросто.

4. Декоруючі властивості. В результаті обробки матеріал набуває зовнішній вигляд дорогих сортів дерева з підкресленою структурою. А за своїми технічними якостями термодеревина значно перевершує будь-яку звичайну.

5. Екологічна чистота. Цей показник не тільки не зменшується, але значно збільшується, так як в результаті обробки відбувається повне видалення всіх потенційно небезпечних для здоров'я людини компонентів.

Основним недоліком термодеревини є набувальна крихкість, з-за втрати еластичності. Тому при порізці важливо дотримуватися великої обережності, роблячи її виключно на високих обертах ріжучого елемента.

Найчастіше термодревесину застосовують при декоруванні фасадних площ, для досягнення зручності процесу виготовляється вагонка. Також широко даний матеріал використовується на різних відкритих майданчиках, терасах і альтанках. Існує навіть

Технічні особливості та застосування термодеревини
спеціалізована лінійка терасної термодеревини. Даний матеріал відмінно підійде для будівництва паркану, тим більше, не потрібно ніякої подальшої обробки або фарбування, достатньо іноді виробляти помивку, за типом пластикових виробів. Термодеревина широко застосовується для виготовлення декоративної вуличних меблів, садових композицій і іншої прикраси для присадибної території.

Слід зауважити, що термодеревина коштує на порядок дорожче звичайної, тому всередині приміщень застосовувати її не дуже вигідно.